Сб. Тра 25th, 2024
Чому потрібно почати власний бізнес в період кризи

Вже не одноразово ми обговорювали дуже великий вплив пандемії корона вірусу на економу кураїни, навіть більше ніж у період фінансової кризи минулих років. Багато компаній стикаються із труднощами: великі фінансові втрати, зменшення заробітної плати співробітників або направленням у відпустку за власний кошт.

Тим не менше, є напрямки бізнесу в Україні, що отримують додаткові надходження на прибутки в цей період. Розглянемо, чому можна та потрібно почати свій бізнес у період кризи та приведемо декілька аргументів.

 

Чому почати потрібно бізнес у період кризи

Приведемо до прикладу автора Еріка Райса і його бестселера «Бізнес з нуля. Метод Lean Startup для швидкого тестування ідей та вибір бізнес-моделі», виділив декілька причин, чому варто починати свою справу саму у період кризи.

Цікаво знатиБізнес Ідей для жінок в Україні. ТОП 10 популярних напрямків для бізнесу

Опираючись на попередній досвід компаній

На основі досвіду компаній із світовим ім’ям – General Motors, IBM, Disney, Toyota та HP почали розвиток в період економічних спадів, як Велика депресія та Друга світова війна.

Директор та засновник компанії по оренді житла «Airbnb» Брайан Чески розповів, що його бізнес народився в період кризи, маючи на увазі глобальну фінансову кризу 2008 року.

Зменшення затрат

Під час кризи зменшуються більшість виробничих затрат для компаній. Знижується вартість оплати праці, ціна на оренду тощо. Стають дешевшими кредити.

Навіть уже більшість банків світу почали знижувати відсоткові ставки та запровадили пакет стимулюючих факторів для заохочення та підтримки бізнесу.

Час змін для бізнесу

Як розповідає Райс, багато раніше успішних компаній із напрацьованими моделями для бізнесу стають неефективними, адже нові проблеми потребують нових рішень.

Крім того, у цей період співробітники як ніхто потребують додаткової підтримки від компаній, але багато керівників не мають способів вирішення, окрім як відправити на невизначений термін у відпустку (за власний рахунок) або ж урізати виплати до мінімуму. Саме тому можна «Переманити» хороших спеціалістів.

Як запустити успішний проект, на що звернути увагу?

Тут вже виділити можна три основні кроки для розуміння успішності:

  1. Почніть із майбутнього клієнта. Запустіть опитування та оцінюйте відгуки, щоб зрозуміти особливості потреб сьогодення, та що потребують.
  2. Створіть продукт із мінімальними затратам, щоб швидше реалізувати свою ідею.
  3. Постійно приділяйте увагу дрібницям та покращуйте свій продукт, це допоможе «отримати максимум».

Згідно з статистикою та спостереженням про напрямки бізнесу, можна побачити багато нових напрямків та стартапів, що з’явились або переорієнтувались. Наприклад, зараз багато компаній, у період пандемії, займаються виготовленням товарів медичного призначення за допомогою 3D принтерів.

Рекомендуємо статтюЯк зареєструвати, закрити, змінити ФОП через портал “Дія”

Від Specialist