Чт. Кві 18th, 2024
Реєстрація ФОН через сайт Дія

З 2 квітня 2020 року на порталі «Дія» запрацював сервіс для онлайн-реєстрації приватних підприємців. Завдяки його функціоналу особа має можливість відкрити ФОП, закрити або ж внести певні зміни в реєстраційні дані (наприклад змінити адресу або додати КВЕД тощо).

Згідно з заявою представників міністерства цифрової трансформації, процедура реєстрації та подачі заяви займе не більше 10 хвилин. Вся процедура погодження буде завершена за добу. Тобто, якщо сьогодні оформити заявку через сервіс «Дія», то уже завтра можна починати займатись підприємницькою діяльністю.

Нагадаємо, що раніше дана послуга була доступна на сайті «Онлайн будинок Юстиції», але наразі працює лише через сервіс «Дія». Наші спеціалісти підготували докладну інструкцію як відкрити та закрити ФОП на порталі. Всі послуги є повністю безкоштовними.

Як зареєструватись на порталі «Дія»

Весь функціонал доступний лише для зареєстрованих користувачів. Для цього можна використати апаратний або файловий ЕЦП. Також можна використати BankID або ж MobileID.
Для цього у верхньому правому куті натискаємо на кнопку «Зареєструватись».

Реєстрація ФОП через сайт Дія

Потім обираємо тип ключа, за допомогою якого плануєте пройти верифікацію, вибрати із списку центр сертифікації. Ми уже раніше розповідали про те, як можна отримати електронно цифровий підпис у Приват 24.

Ввести пароль до ключа та натиснути «Далі».
Після успішної авторизації із використанням ЕЦП сервіс запропонує Вам заповнити дані профілю, це необхідна дія для завершення реєстрації. На електронну адресу надійде лист із підтвердженням, номер телефону, вказати власні паспортні дані та адресу проживання. Орієнтовно на цю процедуру користувач витрачає до 7 хвилин.

Авторизація користувача у особистому кабінеті та вибрати послуги

Після проходження успішної реєстрації Ви потрапите до особистого кабінету громадянина. Можна перевірити інформацію про себе із доступних реєстрів (наразі їх підключено 5 шт), також скористатись одною із 27 доступних онлайн-послуг (згодом планують розширити цей список до 50).

реєстрація нового ФОП через сайт Дія

Серед меню «Послуги» обрати потрібний тип. Наприклад, відкрити ФОП (повний перелік знаходиться справа).

меню послуги при реєстрації на сайті Дія

Потрібно розуміти, що в особистому кабінеті Ви можете бачити перелік усіх замовлених послуг та статуси виконання, усі документи та чернетки (наприклад ви почали заповнювати заяву для реєстрації ФОП, а потім зможете продовжити).

Процедура відкриття ФОП через сервіс «Дія»

Тепер детальніше зупинимось на процедурі реєстрації ФОП. На екрані відобразиться форма, яку потрібно заповнити. Деякі дані будуть підтягуватись автоматично, якщо вони вводились раніше. Але потрібно все перевірити, особливо адресу, яку Ви вказали, саме на її будуть проводитись реєстрація ФОП.

Відкрити ФОП для підприємця
На другому кроці потрібно обрати потрібний КВЕД. Це коди для здійснення економічної діяльності. Наприклад, обрання КВЕДу 62.01 дасть Вам право займатись програмуванням, а 47.91 дозволить продавати товари через інтернет.

ФОП відкрити в Україні через додаток дія

Коли почати вводити потрібне значення, то форма буде показувати підказки та їх розшифрування. Якщо ж не пам’ятаєте номер КВЕДа тоді просто вкажіть словами, «програмування» – сервіс допоможе обрати…

заява на відкриття ФОП

Наступним кроком буде обрання пункту «Чи займались ви підприємницькою діяльністю минулого року?». Саме це допоможе обрати для Вас потрібну систему оподаткування. Якщо раніше вже працювали як ФОП тоді спрощена система буде недоступна.

ФОП відкриття в Україні реєстрація

Наступний крок, потрібно здійснити вибір. Наприклад, спрощена система оподаткування – 3 група. Саме тоді Ви будете сплачувати фіксований прибуток 5% щоквартально від прибутку.

Заповніть контактні дані за якими представники податкової можуть зв’язатись із Вами. Ці дані будуть відображатись у електронному реєстрі фізичних осіб підприємців та юридичних осіб.

Отож на цьому майже все. Далі потрібно підписати із використанням ЕЦП дві заяви: на реєстрацію ФОП та вибір системи оподаткування. Ваша заява буде розглядатись на протязі 2-х робочих днів. Відповідь та результат буде надіслано на електронну адресу та відобразиться у особистому кабінеті користувача на сайті «Дія».

спрощена система оподаткування ФОП

Як тільки запис про реєстрацію ФОП з’являться в Єдиному державному реєстрі, тоді можна отримати виписку із реєстру у кабінеті громадянина. Вона має юридичну силу – її можна роздрукувати та користуватись як і іншими документами.

Заява на відкриття ФОП в Україні

Далі потрібно зареєструвати книгу обліку. Для цієї процедури потрібно звернутись до податкової по місці прописки. У сервісі «Дія» такого функціонала немає, але є хороший мануал із інструкціями: куди йти та які документи взяти із собою.

Внесення змін у реєстраційні дані про ФОП

Хто уже має зареєстрований ФОП може самостійно оформити заявку про внесення змін. Для цього, після авторизації в особистому кабінеті потрібно перейти до меню «Послуги», далі «Підприємець» та обрати пункт «Зміна даних ФОП».

Внесення змін у реєстраційні дані про ФОП

При натисканні на кнопку «Змінити за 10 хвилин» для Вас відкриються дані по ФОПу: ФІО, ІНП, контактні дані, громадянство та КВЕД. Майже всі дані можна замінити, окрім першого пункту та ІНП).

Внесення змін у реєстраційні дані про ФОП

Після всіх змін для збереження даних натискаємо кнопку «Далі». Далі на екрані з’явиться форма із всіма змінами, ї потрібно пере перевірити. Підписуєте даний документ як і у попередньому варіанті із реєстрацією ФОП.

Внесення змін у реєстраційні дані про ФОП

Про всі зміни потрібно повідомити регіональне представництво податкової. Тут два шляхи: відвідавши відділення особисто або ж надіслати повідомлення на електронну адресу через особистий кабінет громадянина.

Як можна закрити ФОП самостійно

Для закриття ФОП потрібно в особистому кабінеті меню «Послуги», «Підприємництво» та обираємо пункт «Закриття ФОП».

Процедура закриття ФОП на сайті ДІЯ

Натискаємо на кнопку «Замовити за 2 хвилини». На екрані з’явиться сторінка із основною інформацією по ФОП (Прізвище, Ім’я, По батькові, дата народження, ІНП).

Як закрити ФОП через сайт дія

Натискаємо на кнопку «Далі», на екран знову виводиться заява про закриття ФОП. Її потрібно підписати за допомогою електронно цифрового підпису. Обробка заяви проходить на протязі доби, все залежить від форми податкової діяльності.

Окрім заяви на закриття ФОП потрібно також перевірити та проплатити всі податки, здати звітність за період. Якщо ж Ви маєте ліцензії – їх потрібно анулювати та закрити банківський рахунок. Отож надіємось, що наша інструкція стане Вам у пригоді.

 

Від Specialist