Чт. Лют 22nd, 2024
Депутати ВРУ підготували законопроект про водіїв електросамокатів і електроскутерів

До Верховної ради України внесено законопроект, який повинен «легалізувати» користувачів легких електро транспортних засобів: гіробордів, електричних скутерів, гіроскутерів тощо. По суті їх хочуть прирівняти до учасників дорожнього руху.

Власникам такого транспорту планують дозволити користуватись велосипедними доріжками, а якщо їх нема – тоді рухатись можна по краю проїзної частини або по узбіччі.

Ваш персональний електротранспорт повинен бути технічно справним, оснащений світловідбивачами та, якщо це передбачено виробником, звуковим сигналом. Якщо особа управляє таким транспортом в темну пору доби тоді має увімкнути фару або ліхтарик для покращення видимості.

Основна особливість законопроекту – це заборона використовувати такий транспортний засіб у стані алкогольного сп’яніння, не використовувати мобільні гаджети під час руху, щоб не відволікатись від руху.
Ініціаторами такого законопроєкт виступили депутати: Олександр Горенюк, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Наталія Пипа, Ярослав Юрчишин та Оксана Савчук із фракції «Голос».

Цікаво знатиДоступні кредити для бізнесу 2020. Низькі ставки 5,7,9% річних. Умови отримання

Як повідомила перший заступник голови комітету із питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко – «Ми хочемо захистити користувачів нового електротранспорту, а також урегулювати правила для всіх, і водіїв, що не розуміють як реагувати на користувачів електросамокатах, гіроскутерах та моноколесах»

Від Specialist