З лютого 2020 року стартує державна програма доступних кредитів для бізнесу на яку виділять понад 2 млрд гривень. Суть полягає у наданні кредитних коштів для представників бізнесу під значно нижчі відсотки ніж існуючі ринкові. Наразі пропозиція від 16 до 20%, а за участі у програмі від 5 до 9% (про деталі розповімо нижче.
Термін дії даної програми 5 років. Різницю по відсотках для банків буде компенсувати держава. Наразі до участі залучено 4 державні банки, але приватні також висловлюють зацікавленість (наприклад Райффайзен банк Аваль). Згідно з прорахунком від Міністерства фінансів України, більш як 50 тисяч представників малого та середнього бізнесу зможуть отримати такі позики.
Ми вирішили систематизувати всю інформацію для розуміння та пояснити: за яких умов та хто саме може отримати кредити під 5-9% річних.
Кому надають кредити за державною програмою під 5,7,9 відсотків?
Основними претендентами на даний «бонус» можуть юридичні особи, що не мають державної частки у статутному капіталі. Учасниками (або засновниками) виступають фізичні особи, які є резидентами України та мають задовольняти таким умовам:
- Мінімальний термін діяльності бізнесу – 1 рік;
- Дохід сукупний компанії та пов’язаних осіб на протязі року не перевищує 50 мільйонів гривень;
- Кількість найманого персоналу не має перевищувати 50 осіб.
Отримати кредит може вже чинний бізнес (термін понад 12 місяців) та новий (менш як 12 місяців). Отримати позики від низькі відсотки за державною програмою можуть такі напрямки: збільшення обсягів виробництва, розвиток переробної галузі, технічні інновації, розвиток експорту та імпортозаміщення тощо.
Цікаво знати ТОП 10 перспективних ідей для відкриття бізнесу в Україні 2020 року
Представники банків повідомляють, що обмежень практично не існує, окрім продажу та виробництва зброї, тютюнових та алкогольних виробів, послуг по оренді нерухомості.
Яку суму кредиту можна отримати для розвитку бізнесу?
Оголошено, що розміри кредитної допомоги коливатимуться від 200 000 до 1 500 000 мільйонів гривень. Представники від Приватбанку пояснили, на які саме цілі можна отримати кредит:
Купівля спецтехніки, устаткування або комерційного транспорту;
На будівництво, ремонт та реконструкцію будівель, де планується проведення господарської діяльності (окрім офісних приміщень). Головне, щоб дані приміщення вже належали позичальнику.
Також описали перелік кредитних програм від Приватбанку, що і беруть учать у компенсації
Кредит на купівлю основних засобів, тобто сільгосптехніки (спецтехніки, комерційної, обладнання);
Кредит Інвестиційний, що може надаватись для купівлі або модернізації основних засобів;
Які документи потрібно для оформлення кредиту
Для початку потрібно ознайомити із умовами надання позики та надіслати заявку через сайт банківської установи. Обираємо відповідну кредитну програму для Вашого бізнесу та підготувати пакет документів.
В загальному, термін опрацювання заявки буде займати кілька днів. Все буде залежати від швидкості надання потрібних паперів. Як повідомляє представник Приватбанку, перелік майже ідентичний для звичайного кредиту.
Додатково потрібно надати: заяву на участь у програмі, виписку про нарахування заробітної плати та суми єдиного соціального внеску, довідка про отримання державної допомоги позичальником та пов’язаними особами.
Від чого залежить відсоток по кредиту та його призначення
Всі грошові позики видаються у національній валюті. Відсоткові ставки будуть встановлюватись на основі розміру бізнесу:
Призначити 5% по кредиту можуть для бізнесу із річним оборотом у 25 мільйонів грн (при умові створення не менше 2-х робочих місць на протязі 1-го кварталу). Підтверджується дана відсоткова ставка із другого кварталу.
Отримати 7% можна для бізнесу із оборотом у 25 млн гривень на рік;
Кредит у 9% можна отримати із оборотом до 50 мільйонів гривень.
Якщо позичальник не встиг до кінця першого календарного кварталу найняти 2 працівників, тоді для отримання мінімальної кредитної ставки у 5% потрібно оформити уже 4 осіб.
Цікаво знати Отримати швидкий кредит від Приват Банку: умови, особливості, рекомендації