Пн. Чер 27th, 2022
Електронний лікарняний 2020 в Україні

Міністерство соціальної політики України планує із 1 квітня 2020 року ввести електронний лікарняний для працівників. Про це повідомив заступник профільного міністра Олег Коваль.
Це дозволить ефективніше боротись із корупцією в сфері соціального страхування населення.

Також лікарняний в електронному вигляді дозволить економити від 1 до 4 мільярдів гривень у рік. Все вноситься в електронний профіль користувача, де буде вказано коли пацієнт відвідував лікаря та з якого по яке число оформлено. Останній же зможе підписати документ електронним підписом.

Вся інформація із Пенсійного фонду України буде надсилатись до Фонду соціального страхування. Відразу буде видно, якщо людина захворіла та потребує грошову компенсацію (відстежування проходиться за допомогою ІПН) – все прозоро.

Цікаво знатиЩо робити коли Ваші канали закодовані. Які можливі варіанти для перегляду ТБ

Міністерство готово виділити ряд основних переваг:

  1. Введення електронного підпису документу збільшує персональну відповідальність лікаря при оформленні всіх документів;
  2. Електронна база (реєстр) допоможе прослідкувати хто видав: профільний лікар чи ні.
  3. Міністерство соціальної політики планує відстежувати та боротись із корупційними схемами на підприємствах, коли масово в один період половина працівників йде на лікарняний, але по факту працюють та отримують виплати із Фонду соціального страхування.

Ну і відмітимо те, що даний старт електронного лікарняного можливий коштом проекту Міністерства охорони здоров’я України – e-Health. Чи викорінить це корупцію – покаже час. Слідкуємо за іншими новинами.

Рекомендуємо статтю Які банкноти найчастіше підробляють в Україні – статистика від НБУ

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *