Останнім часом ведеться багато розмов щодо роботизації, в тому числі і з певним панічним акцентом на витіснення людини роботами, зменшення кількості робочих місць.
Зміни технологій завжди викликали побоювання що людина стане непотрібною – ще з початку технічної революції. Та ці ідеї ніколи не справджувалися, оскільки виникали нові професії, які заміняли ті, що були раніше.
Тож зараз, у період діджиталізації й роботизації, суспільство змінюється, як і набір професій, які будуть затребувані у подальшому. Основна відмінність, порівняно з минулим – динамічність. Якщо раніше однієї професії, освоєної в молодості, «вистачало» на все життя, то тепер дедалі важливішим стає вміння постійно вчитися. І бути креативним, щоб адаптувати свої знання до потреб сучасного світу і зміни професій.
Всесвітній економічний форум виділив 10 основних вимог до людини, які дозволять їй бути застребованою у час, коли рутинна робота може бути комп’ютеризованою та роботизованою.
Тож, що зараз необхідно розвивати для подальшої успішності?
- Комплексне вирішення проблем.
- Критичне мислення (не вірте, перевіряйте!!!).
- Креативність.
- Вміння спілкуватися з людьми.
- Координація і співпраця.
- Емоційний інтелект.
- Вміння приймати рішення.
- Орієнтація на обслуговування.
- Торгові навички.
- Розумова рухливість.
Тобто, людина, що здатна приймати нестандартні рішення, творча в усіх випадках буде потрібною завжди. Оскільки роботизація – це виконання певних робіт за заданим алгоритмом. Коли ж треба прийняти нестандартне рішення – без людини не обійтися. Тож, не варто боятися роботизації, але треба бути готовим постійно вчитися чогось нового.
Читайте також: ТОП 10 перспективних ідей для відкриття бізнесу в Україні 2020 року