Сб. Вер 14th, 2024

У Сполучених Штатах Америки вітрові електростанції є лідерами «зеленої» енергетики. І в них вкладаються великі кошти. За минулий рік вітроелектростанції США згенерувати енергії більше, ніж ГЕС. Планується, що до 2030 р. внесок цих станцій у загальну генерацію електроенергії в країні буде складати 20%.

Україна у процесі зміни джерел генерації електроенергії цілком у світовому тренді: стрімкий розвиток зеленої енергетики спостерігається протягом останніх років, а в 2019 р. вироблення «зеленої» енергії збільшилася вдвічі порівняно з його початком.

Основою такого динамічного розвитку стала можливість швидкої окупності станцій як великих масштабів, так і прибудинкових, за використання дотаційного «зеленого тарифу». Проте, зараз, замість продовження вкладень у цю безпечну, порівняно з атомними станціями та генерацією на вугіллі, галузь спостерігаються проблеми з небажанням держави і надалі оплачувати вироблену електроенергію за «зеленими тарифами».

А це, крім проблем з «вітряками» та сонячними станціями, ще й суттєво підриває довіру до України з боку західних партнерів. Адже багато західних компаній вклали великі кошти у подбудову «зелених» станцій.

Тож, відмова від таких тарифів суттєво відштовхне інвесторів і одночасно сповільнить розвиток цієї галузі у нашій країні. Що буде край невигідно в плані як збереження здоров’я людей, так і ефективного використання ресурсів і вирівнювання енергетичної незбалансованості різних регіонів.

Також про це: Зелена енергетика в «Зеленому» виконанні: замість підтримки – розмови про «спілкування»

Від