Нд. Кві 14th, 2024

Останнім часом ведеться багато розмов щодо роботизації, в тому числі і з певним панічним акцентом на витіснення людини роботами, зменшення кількості робочих місць.

Зміни технологій завжди викликали побоювання що людина стане непотрібною – ще з початку технічної революції. Та ці ідеї ніколи не справджувалися, оскільки виникали нові професії, які заміняли ті, що були раніше.

Тож зараз, у період діджиталізації й роботизації, суспільство змінюється, як і набір професій, які будуть затребувані у подальшому. Основна відмінність, порівняно з минулим – динамічність. Якщо раніше однієї професії, освоєної в молодості, «вистачало» на все життя, то тепер дедалі важливішим стає вміння постійно вчитися. І бути креативним, щоб адаптувати свої знання до потреб сучасного світу і зміни професій.

Всесвітній економічний форум виділив 10 основних вимог до людини, які дозволять їй бути застребованою у час, коли рутинна робота може бути комп’ютеризованою та роботизованою.

Тож, що зараз необхідно розвивати для подальшої успішності?

  1. Комплексне вирішення проблем.
  2. Критичне мислення (не вірте, перевіряйте!!!).
  3. Креативність.
  4. Вміння спілкуватися з людьми.
  5. Координація і співпраця.
  6. Емоційний інтелект.
  7. Вміння приймати рішення.
  8. Орієнтація на обслуговування.
  9. Торгові навички.
  10. Розумова рухливість.

 

Тобто, людина, що здатна приймати нестандартні рішення, творча в усіх випадках буде потрібною завжди. Оскільки роботизація – це виконання певних робіт за заданим алгоритмом. Коли ж треба прийняти нестандартне рішення – без людини не обійтися. Тож, не варто боятися роботизації, але треба бути готовим постійно вчитися чогось нового.

Читайте також: ТОП 10 перспективних ідей для відкриття бізнесу в Україні 2020 року

Від