Ср. Лют 21st, 2024
Військовослужбовці скаржаться на 17 українських банків через нарахування відсотків та штрафів

Як уже повідомляли раніше, для військовослужбовців не можуть нараховуватись відсотки та штрафи за несвоєчасне погашення кредитів, це один із видів пільг.

На протязі за останніх 5 місяців до Національного банку надійшло близько 100 звернень від військових про нарахування штрафів за кредитними позиками, у період під час проходження служби.

Уже на початку 2020 року кількість скарг збільшилась. Згідно з статистикою НБУ, виділяють 17 банків-порушників. Всіх військовослужбовців захищає «Закон України про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (стаття 14 пункт 15). Нарахування пені та відсотків по кредитах в період проходження служби.

Простими словами, кредит «заморожується». Військовий тимчасово не сплачує платежів, а банківська установа не нараховує додаткових платежів. Потрібно відзначити, що дана норма стосується і небанківських установ (мікрокредитні організації, ломбарди тощо). НБУ поки не регулює повноцінно їх діяльність, але отримує заяви про порушення законодавства цими організаціями.

Рекомендуэмо статтю Які пільги передбачені для учасників АТО та військовослужбовців

Уже 14 лютого 2020 року Національний банк України надіслав для банків роз’яснення про необхідність виконання ними умов згідно з чинним законодавством.

Більшість заяв користувачів фінансових послуг (близько 60%) було вирішено в позитивну сторону, банки скасували всі незаконно нараховані відсотки.Всі інші випадки ще на стадії розгляду та перевірки.

Від Specialist