Пн. Чер 27th, 2022

За даними Центральної геофізичної обсерваторії ім. Б. Срезневського (м. Київ) у «паліндромічний» день 02.02.2020 року зареєстрований новий температурний рекорд. Температура повітря становила у м. Києві +10,7С. Це вище рекорду, що був поставлений для цього дня у 2002 р., на 1,4С.
Також, через таку високу температуру вдень, середньодобова температура також виявилася рекордною – і склала 7,9С, що побило рекорд у цій «номінації», що також тримався з 2002 р. – вона вища за попередній максимум на 1,6С.
Така температура відповідає нормі не для зими, а для майже середини квітня.
Загалом, і січень видався майже рекордним по теплу – середньомісячна температура становила +0,8С, що перевищує розраховану метеорологами кліматичну норму на 6,4С.
Тож, попри те, що вже дві третини календарної зими минуло, метеорологічна зима так і не настала. І вже є перші прояви весни. Адже вже зареєстровано цвітіння у відкритому грунті підсніжників – 02.02.2020 ці квіти почали цвісти в окремих лісах Черкаської області.
Така тепла зима є у фінансовому плані непоганою через меншу потребу у використанні опалення. Проте, тепло і нестача снігу, і опадів взагалі, може призвести до продовження посухи, що вже протягом кількох років «гуляє» Україною. А це – прямий шлях до зниження врожайності сільськогосподарських культур. Також через посуху зростає ризик глобальних пожеж.

Також читайте: Зміни клімату: проблеми охорони природи, економіки, взаємодії з ЄС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *