Пт. Кві 26th, 2024

Зміни клімату, пов’язані із діяльністю людини – не вигадка, а достовірний факт, який був підтверджений багатьма дослідженнями. Незважаючи на заперечення науковців з країн, що активно продають нафту та газ, він підтверджується дослідженнями в усьому світі. На практиці зміни клімату – це постійні посухи, нестабільність погодних умов, надмірно теплі зими, які ми спостерігаємо останнім часом.

Все це має суттєві економічні наслідки. Так, Україні тепла зима цього року дозволить закінчити опалювальний сезон із великими запасами газу у сховищах, про що згадується в економічних новинах. З іншого боку, постійних посухи призвели до втрат у сільському господарстві, коли через недостатню вологість і низький рівень використання сучасних технологій зрошування значні кількості сільгосппродукції були втрачені.

Тому для України загальносвітова тенденція щодо запобігання змінам клімату є надзвичайно актуальною. Останнім часом наша країна взяла активний курс на зниження використання вугілля. Міністерством енергетики та захисту довкілля України розроблено стратегію «зеленого переходу», яка спрямована на значну зміну в виробництві електроенергії, з використанням «зеленої» енергетики як основної, до 2050 року. До того ж часу планується повне виведення з дії виробництва електроенергії на вугіллі.

Це вписується в загальноєвропейську стратегію, що дозволяє Україні співпрацювати з Європою задля для зменшення кількості викидів СО2 у атмосферу, працювати в рамках загальноєвропейської Зеленої угоди, а також виконувати вимоги Паризької кліматичної угоди.

Тобто, Україна знаходиться у єдиному Європейському просторі щодо охорони природи і зменшення впливу людини на зміни клімату. Такий підхід відкриває можливості для подальшої взаємодії України та ЄС у поєднанні екологічних та економічних стратегій розвитку, що буде безумовно вигідним для неї.

Про це також: Зелена енергетика: до 2050 року – з альтернативної до домінуючої

Від