Пн. Чер 27th, 2022
НБУ планово зменшує облікову ставку до 11%

Очікуємо планове зниження облікової ставки від Національно банку України до 11% із 13.5% починаючи з 31 січня 2020 року. Про такі можливі дії регулятора ми вже анонсували на початку місяця. Саме таку заявку розмістили на офіційному сайті.

Регулятор продовжує пом’якшувати свою монетарну політику. Дана ситуація повинна сприяти розвитку кредитування реального сектору населення, тобто відсотки за кредитами стануть менші. «Всі ці дії мають сприяти до економічного зростання» – заявили у НБУ.

Прогнозоване число інфляції до 4,8% наприкінці 2020 року. Зниження цін на енергоносії на світових ринках продовжують стримувати подорожчання палива на внутрішньому ринку. Імпортні товари подешевшали на фоні торішнє зміцнення гривні.

Прогнозується зростання економіки у 2020 році на 3,5%, якщо у 2019 даний показник становив 3,3%. Надалі прогнозують 4%. Головне — це залучення приватних інвестицій до економіки та приватне споживання.

Рекомендуємо переглянути НБУ випустить пам’ятну монету до року Білого пацюка. Фото

Для утримання українців працювати на Україні планують зростання реальних доходів населення до рівня сусідніх європейських держав. Як покаже себе ситуація в майбутньому спрогнозувати важно, але із практики можна сказати – облікова ставка може не тільки рости, але і збільшуватись, як уже й було.

Можливо «Ринок землі» все-таки впровадять, тому і доступні кредити для аграріїв можуть стати хорошою опорою для розвитку сектору. Це збільшення кількості робочих місць, експорт продукції, збільшення прибутків.

Що можемо порадити поки в ранній ситуації? Не дитячих на зменшення ставок по депозитах у гривні, спробуйте відкривати гривневі вклади швидше, поки прибутковість не впала ще більше. Державні банки вже через тиждень можуть оновити цифри. Тому терміни 6-9 місяців із можливістю поповнення дуже привабливі.

Цікаво знати Які банкноти найчастіше підробляють в Україні – статистика від НБУ

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *