Сб. Кві 20th, 2024

Для людини цілком нормально відноситися до нового з острахом. Найгірший тиск на нерви – невизначеність. Тому поява будь-якої невідомої хвороби є випробуванням невідомістю. Помножена на вал підкреслено істеричної «інформації», вона викликає панічні настрої і впливає на життя найрізноманітнішим чином, від зіпсованих нервів пересічного громадянина до проблем в економіці цілих країн.

Проте, зараз ми вже маємо можливості для порівняння.

Так, на даний момент зареєстровано 8 149 чоловік, що захворіли на коронавірусну інфекцію. З них померло 170 чоловік. Відповідно, смертність від цього захворювання становить 2%. Якщо проаналізувати, хто помер, виявиться, що це переважно літні люди з  супутніми захворюваннями, або ті, хто мав понижений імунітет або якісь інші додаткові причини, що послабили організм.

В той же час  вірус свиного грипу H1N1 в 2009 році призвів до зареєстрованих захворювань 1 632 258 чоловік, з яких померли 284 500. Відсоток смертності при цьому грипі становив 17,4%.

При цьому ми навіть не рахуємо, який рівень смертності є у щорічних епідемій грипу, і хто є в групах ризику. А забувати про його наявність геть не варто, адже захворюваність на нього дуже висока, він заразний, і в деяких містах вже цього тижня у багатьох школах запроваджено карантин. Якщо б кожного дня публікувалися дані щодо того, скільки сьогодні захворіло на грип, можна уявити, яка паніка накрила б країну.

Не слід забувати й про інші проблеми «вірусного та бактеріального походження». Небезпечним для України є спалах захворювань на кір. Він пов’язаний з відсутністю достатнього рівня вакцинації в Україні. Є ризик спалаху дифтерії.

Тож, нам варто замислитися. Так, дуже погано, що з’явилося нове захворювання. Та для кожного українця «прихопити» грип шансів набагато більше. Тож, чи варто бігти на роботу із симптомами грипу, щоб заразити якомога більше оточуючих?

Слід відмітити також, що коронавірус виявився досить важким захворюванням… для економіки.  На фоні паніки впали європейські та японські фондові індекси, подешевшали залізна руда, зернові, нафта.

Проте, останнім часом паніка на фондових ринках припиняється. Так, японський фондовий індекс Nikkei збільшився, порівняно з попередніми днями, на 1%, європейські фондові індекси також зросли на 0,7-0,8%. Підвищуються і ф’ючерси на нафту. Тобто, паніка припиняється, оскільки вважається, що епідемія буде ефективно приборкана, а також, що захворювання не є настільки страшним, як вважалося на перший момент.

Про це також: Чи захворіє економіка України через коронавірус?

Від