Сьогодні поговоримо про реєстрацію автомобіля в Україні, все що потрібно знати водіям, та за що потрібно оплатити. Вирішили надати невелику інструкцію, щоб розвіяти міф, про втрачений день на оформлення транспортного засобу в МРЕО.
Сьогодні, завдяки реформі міністерства внутрішніх справ, старі МРЕО були замінені на Сервісні центри, які більше заточені на надання якісних послуг та економію часу для водіїв. Структура процесу виглядає наступним чином:
- Спрощення процесу надання послуг та економія часу;
- Повна відкритість процесу, зниження корупційної складової;
- Збільшення переліку послуг та надання послуг Сервісними центрами.
Сервісний центр – клієнт на першому місці
Для всіх автомобілістів має вже бути знайомий офіційний сайт сервісних центрів України http://hsc.gov.ua, на якому Ви можете ознайомитись із повним переліком послуг та отримати інформацію про розміщення сервісного центра у Вашому обласному центрі.
Головною «фішкою» нових сервісних центрів є електронні черги, що дозволять економити час на постановці автомобіля на облік, спостерігати черги, останній талон можна отримати о 17 00 годині.
Час роботи всіх сервісних центрів приблизно одинаків. Початок робочого дня о 9-00 годині та закінчується о 18-00 (з понеділка до четверга), у п’ятницю можливий скорочений день до 16-45 години. Зі статистики відвідувань сервісного центру можна сказати, що найбільше навантаження у суботу (також працюють до 16-45 год). Оцінити черги можна за допомогою онлайн камер у відділенні Сервісних центрів.
Більше не існує територіальних перешкод
Тепер постановку на облік, видачу номерів для авто можна здійснити в будь-якому сервісному центі, нема потреби їхати в регіон де зареєстровано власника.
Жителі віддалених куточкі нашої країни можуть скористатись послугами дистанційних Сервісних центрів, що працюють в певних регіонах. Графік роботи та можна переглянути на вище згаданому сайті міністерства.
Вартість постановки автомобіля на облік
Для постановки автомобіля на облік потрібно сплатити ряд платежів, перелік можна побачити на сайті, в розділі «Адміністративні послуги», залежать вони від параметрів автомобіля:
Державний номерний знак для авто коштує 171,84 грн;
Бланк технічному паспорту транспортного засобу – 219 грн;
І самі послуги сервісному центу 152,63 грн (для автомобілів вітчизняного виробництва та СНГ), для всіх інших – 190,15 грн;
Збір до пенсійного фонду пропорційний до вартості автомобіля без ПДВ з врахуванням дійсної мінімальної зарплати. Для прикладу власник транспортного засобу заплатить 3% при вартості 316 965 грн, якщо ціна авто більша – тоді 4%. Якщо вартість понад 557 090 гривень внесок складе 5%.
Важливим моментом є звільнення від сплати податків продавцем автомобіля, якщо це його перша продаж за цей рік. В іншому випадку потрібно надати інформацію про середню вартість цього автомобіля на ринку.
Які документи потрібно оформити при постановці на облік автомобіля
Перелік всіх необхідних документів можна переглянути на сайті Сервісного центру в розділі «Інформаційна карта на сервісні послуги». Запиту будь-які інші працівник не має права, це порушення закону. Здійснювати подачу паперів повинен власник транспортного засобу або уповноважена особа (представник).
- Заява на реєстрацію (бланк отримаєте в Сервісному центрі)
- Наявність документів, що засвідчують особу. Якщо у Вас ID карта тоді прихопіть довідку про місце прописки.
- Ідентифікаційних код
- Документи що засвідчують власність над транспортним засобом.
- Документи які можуть підтвердити фактичну вартість автомобіля. Для автомобілів з пробігом орієнтиром вважається вартість зазначена в договорі куплі-продажу, для нових транспортних запитів за основу беруть рахунок, для розмитнення автомобілів з-за кордону потрібно надати митну декларацію
- Експертний висновок після огляду автомобіля
- Всі квитанції, що підтверджують оплату послуг та зборів
Важливо знати, що наявність несплачених штрафів власником автомобіля не є підставою для відмови в переоформленні чи реєстрації транспортного засобу. Головне, щоб Ви не мали проблем з відкритими кримінальними провадженнями з приводу несплати аліментів, через борги тощо.
Основні кроки для реєстрації автомобіля (постановку на облік)
- Потрібно приїхати до Сервісного центру, отримати свій талон для електронної черги.
- Скласти та подати заяву для постановки авто на облік (реєстрацію). Процедура зняття з обліку ТЗ в момент передачі прав власності. Отримати всі квитанції про оплату послуг, та направлення на оцінку експертом. Всі платежі, що стосуються послуг Сервісного центру можна оплатити в будь-якому терміналі, навіть в самому приміщенні, а от збір до пенсійного фонду потрібно оплатити уже в відділенні банку.
- Заплатити розраховані податки та збори
- Надати сам автомобіль до огляду біля Сервісного центру для експерта, оглянуть чи збігатися серійні номери та коди.
- Ну й останнє, найприємніше – отримання самого техпаспорта та нових номерних знаків для Вашого автомобіля.
От і все, як бачите процедура постановки автомобіля на облік не є складною, особливо після відкриття Сервісних центрів.