Вт. Вер 17th, 2024
Допомога при народженні дитини в України 2019

Вітання всім користувачам Нашого сайту. Довго панували написати статтю про фінансову допомогу при народженні дитини у 2019 році, але інформації від наших законотворців та правок виявилось настільки багато, що для опрацювання інформації потрібно не мало часу, але це вже історія. Ми систематизували всі дані та описали такий коротенький мануал із таблицями та статистикою.

Ви знайдете відповідь на такі питання: як розраховується сума доплат при вагітності та пологах, чи плануються надбавки при народженні дитини у 2019 році, як правильно розрахувати суму матеріальної допомоги при вагітності, на яку суму допомоги може розраховувати мати-одиначка, сума допомоги для дітей сиріт та інвалідів в Україні тощо.

Хто може розраховувати на допомогу при народженні дитини

Для всіх сімей нашої держави передбачена фінансова допомога для виховування неповнолітніх дітей. Сума виплат, здебільшого, залежить від прожиткового мінімуму. Нагадаємо, що вже тільки за 2019 рік з 1 січня ця цифра збільшилась від 1853 до 2027 гривень.

Кабінет Міністрів України у новому законі «Про Державний бюджет на 2019 рік» подав такі цифри прожиткового мінімуму для різних груп населення.
допомоги та виплати для одинокох матерів

Декретна допомога від держави при народженні дитини

Дані виплати для соціальної допомоги у період вагітності та пологів надаються відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’я з дітьми». Отримати таку допомогу мають право всі вагітні жінки (навіть неповнолітні), що не застраховані за системою державного соціального страхування, як:

  • Жінки, що були звільнені у зв’язку з ліквідацією підприємства (не раніше ніж на 6 місяців до надання такого права про допомогу)
  • Підприємці, що не оплачують страхового внеску до Фонду соціального страхування
  • Працівники та студенти вищих навальних закладів (аспірантки, докторантки) та ПТУ
  • Жінки, що мають відношення до військової служби у ВСУ, СБУ, Прикордонна служба тощо
  • Домогосподарки (не працюючі жінки)
  • Без офіційного місця роботи (безробітні)

Отримати фінансову допомогу допологову та післяпологову можуть всі, що звернули не пізніше ніж за 6 місяців до закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та плодами. Виплата проводить одноразово та у повному обсязі за весь час відпустки (126 або 140 календарних днів). Якщо жінка відноситься до 1-4 категорії постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС – тоді виплата проводиться за 180 календарних днів.

Згідно з законодавством України, розмір декретних виплат становить 100% від середньомісячного доходу (зарплатня, стипендія, допомога по безробіттю тощо), для жінок-підприємців та не працюючих виплачується грошова допомога у розмірі 25% від прожиткового мінімуму населення.

Згідно вище описаних даний по нарахуванні фінансової допомоги при народженні, можемо розрахувати суми нарахувань:

  • за 126 калентадних дня: 2017 грн. з 1-го січня, 2107 грн. з 1-го травня та 2207 грн. з 1-го грудня;
  • за 140 калентадних дня: 2241 грн. з 1-го січня, 2341 грн. з 1-го травня та 2452 грн. з 1-го грудня;
  • за 180 калентадних дня: 2881 грн. з 1-го січня, 3010 грн. з 1-го травня та 3153грн. з 1-го грудня.

Фінансова допомога від держави при народженні дитини

Розмір виплати при народженні першої, другої та третьої дитини може збільшитись у 2019 році (в проєкт ВРУ знаходиться багато правок). На сьогодні, отримати таку допомогу можуть батьки, що подали відповідне прохання до управління соціального захисту не пізніше ніж через 1 рік після народження дитини.

Загальна сума фінансової допомоги при народженні дитини рівно 41 280 гривень. Процес отримання такої допомоги розділено на 2 етапи. Перша одноразова допомога у розміні 10 320 грн. нараховується на картковий рахунок одного із батьків через 1-2 місяці після оформлення допомоги. Другий – це виплата по 860 грн. на місяць впродовж 3 років (загалом виходить 30 960 гривень).

Отримання допомоги для одиноких матерів від держави

Даний вид соціальної допомоги матерям одиначкам регулюється із постановою КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». У 2019 році цифра залишилась незмінною – це різниця між 100 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та розрахованим за останні 6 місяців середньомісячним доходом на одну особу. Нижче ми отримали ля наочності табличку із цифрами.

Статистика виплат допомоги для дітей інвалідів

Отримання допомоги для дітей, батьки яких не платять аліменти

Для всіх дітей, батьки яких не сплачують аліменти на утримання, передбачена грошова допомога в розмірі 50% від середнього прожиткового мінімуму для віку дитини та сукупним доходом сім’ї, що припадає на одну особу за 6 останніх місяців. З огляду на все це, на сьогодні ці цифри становлять
Таблиця

Розмір державної допомоги для дітей інвалідів

Регламентується даний вид допомоги Законом України «Про державну соціальну допомогу для дітей інвалідів з дитинства та дітям-інвалідам». Розраховується розмір такої допомоги у відсотковому співвідношенні від ПМ непрацездатних громадян держави. На сьогодні сума виплат коливається в таких межах.

Статистика виплат допомоги для дітей інвалідів

Розмір допомоги для дітей піклувальникам та опікунам

Згідно з законодавством України, діти, які втратили батьків під час смерті, хвороби чи позбавлення їх батьківських прав отримують статус дитини-сироти або дитини, що позбавлена батьківського піклування та цілком мають право на грошову допомогу від держави. Дану виплату отримують офіційно встановлені опікуни дитини або ж піклувальники. Дана сума для дітей у 2019 році становить повних 2 прожиткових мінімуми:

  • для дітей до 6 років: 3252 грн з 1-го січня, 3398 грн. з 1-го травня, 3558 грн з 1-го грудня;
  • для дітей 6-18 років: 4054 грн з 1-го січня, 4236 грн. з 1-го травня та 4436 гривень з 1-го грудня.

Варто зазначити, що якщо дитина отримує офіційно стипендію, аліменти, пенсію іншу держ. допомогу (крім виплат допомоги для дітей-інвалідів), розмір виплати по опіці чи піклуванні розраховується як різниця між повними двома прожитковими мінімумами та розміром встановленої стипендії, аліментів, пенсії чи державної допомоги.

Виплати по втраті годувальника від держави для дітей

Даний вид соціальних виплат регулюється законом України «Загально обов’язкове державне пенсійне страхування», розмір виплати буде залежати від набутого страхового стажу годувальника.

Для випадків, коли годувальник не мав необхідного страхового стажу, для нарахування пенсії дітям може бути призначена соціальна допомога. Даний вид нарахувань проводиться до повноліття дитини. Для студентів така допомога може продовжитись до завершення навчання, але не довше ніж до 23 років.

Сума допомоги у разі втрати годувальника проводиться з розрахунку від розміру виплат для осіб, що втратили працездатність: для однієї дитини 100%, для двох 120%, для трьох 150% – відповідно просимо розглянути таблицю для наочності.
Таблиця

Від Specialist