Пт. Кві 19th, 2024
Як вигідно зняти квартиру без посередників інструкція

Чи можна орендувати квартиру без посередників на хороших умовах для того, щоб отримати не тільки місце для ночівлі, але і для проживання. Розберемось по черзі: як правильно шукати житло, на що звернути увагу при виборі та як не потрапити на шахраїв при оренді квартири в Україні?

Для початку потрібно виділити потрібні райони для проживання, враховуючи такі умови:

  1. Місце роботи – наскільки далеко знаходиться офіс чи завод, це допоможе економити на проїзді;
  2. Наявність зручної транспортної розв’язки допоможе також не витрачати лишніх коштів на проїзд з пересадками чи на пальне, також витрачати менше часу на дорогу;
  3. Наявність школи чи дитячого садка поруч для Ваших дітей;
  4. Віддаленість від родичів;
  5. Ну і на останок – інфраструктура: магазини, театри, ринок, дитячі майданчики тощо.

Наступним кроком стане моніторинг ринку цін на оренду квартиру (для цього можна скористатись спеціалізованими ресурсами, про них згодом). Звичайно, вартість житла на околиці міста та в центрі може значно відрізнятись. Потрібно прорахувати можливі витрати на той же транспорт, час на доїзд до вище згаданих місць, чи краще буде заплатити більше за проживання.

Чи реально зняти квартиру самому без посередників

Можемо з повною впевненістю сказати, що орендувати квартиру без послуг рієлторів чи агентств нерухомості цілком реально. Такі посередники в 90% випадків користуються тими ж ресурсами пошуку оголошень про здачу помешкання.

Різниця в тому, що хороші пропозиції по оренді житла відразу фіксуються рієлторами, надаються своїм клієнтам, які вже мають договори на надання інформаційних послуг (підписується між клієнтом та агентством), також приватними рієлторами та користувачами, що як і Ви, шукають самі квартиру.

Як зняти квартиру без посередників

Шансів вирвати в такій конкуренції хороший варіант оренди квартири без агентств не реально (за їх послуги доведеться переплатити до 50% від вартості житла). Але можна зробити собі підписку на пошук з вибраними параметрами оселі, в такому випадку можна відразу отримувати сповіщення про нові оголошення на пошту або в мобільному додатку, далі вже все залежить від вміння домовлятись, щоб саме Вам змогли показати цей варіант квартири (не забудьте в такому випадку захопити завдаток та документи).

Оцініть вартість комунальних послуг при оренді квартири

На сьогодні не самий останній чинник при оренді квартири – вартість комунальних платежів. Враховуйте кількість квадратних метрів житла, чи обладнаний будинок приладом для обліку теплової енергії, гарячої та холодної води тощо.

Купити квартиру і залишитись переможцем: 7 помилок при покупці нерухомості на вторинному ринку

Для старіших будинків може буди встановлено прилад обліку теплової енергії на кожний під’їзд або на будинок. Вкінці кожного календарного місяця вся сума ділиться на всіх жителів згідно по площі оселі.

Це дозволить значно економити в зимовий період, адже по оплаті за площею та без субсидії суми «просто космічні», тому уточняйте такі моменти відразу. В ідеалі це новобудова з індивідуальним опаленням, але вартість такого житла вища від середньої.

Квартира з меблями та технікою чи без

Зняти квартиру в оренду з меблями, хорошим ремонтом та побутовою технікою дорожче ніж без. Тому Можна спробувати знайти варіанти тільки з хорошим ремонтом, а меблі можна взяти свої чи купити на тому ж ОЛХ (трапляються хороші варіанти за безцінь).

Якщо говорити про квартири «хрущовки» чи «чеського планування», то не завжди там і ремонт хороший. В кожного власника своє розуміння «євроремонту» чи «косметично», про ті старі меблі які вже готові розвалитись взагалі мовчимо, в такому випадку варіант знайти свої дуже актуальний. Але враховуйте, що при виїзді із житла доведеться переносити це все.

Як не потрапити на шахрая при оренді квартири

Тепер перейдемо до найцікавішого – шахрайства в оренді квартири. Відсоток таких «спеціалістів» щороку росте, а їх способи обману стають витонченішими. Але все-таки можна виділити окремі ознаки, за якими визначити таких шахраїв по оренді житла:

  1. Низька ціна на хороший варіант оренди квартири (меблі, ремонт, район). Перегляньте та запишіть ціни на житло, складіть середню вартість. Значне відхилення має Вас насторожити.
  2. Вас просять зробити передоплату для того, щоб закріпити житло та не приймати дзвінків від потенційних клієнтів. Сума може бути не великою, але психологічне навантаження від «власника» квартири про безліч звернень робить своє (тут він правий, охочих багато)
  3. Не точність у відповідях на питання про розташування квартири, час коли можна записатись на перегляд.
  4. Пере тим, як заплатити кошти за оренду квартири, переконайтесь у відповідності документів на житло (маєте повне право вимагати так само як і паспорт, можна його сфотографувати). Не має бути ніяких копій та ксероксів – лише оригінал. Для додаткового контролю можна запитати про платіжки за комунальні послуги чи просто запитати сусідів про дане житло.

https://seo-marketing.com.ua/top-10-perspektyvnykh-idei-dlia-vidkryttia-biznesu-v-ukraini-2020-roku/

Скільки коштує оренда квартири в містах України

Ціни на оренду квартир можуть відрізнятись відносно географічного розташування та області, але приблизно можна скласти рейтинг. Для оренди однокімнатної квартири в обласному центрі доведеться викласти від 3 до 6 тисяч гривень. Для столиці такі ціни 5-10 тисяч гривень на місяць.

Оренда кімнати обійдеться дешевше: для обласного центру 1.5-2 тисячі гривень та 2,5-6 тисяч гривень для Києва. Ну тут будемо чесними + комунальні послуги.

Як зняти квартиру без посередників самостійно

Наприклад, Ви вирішили зняти однокімнатну квартиру в Києві за 7000 гривень. Доведеться оплатити за 1-й та останній місяць, тобто 14 000 гривень. Це свого роду заставка та страховка для власника, на випадок псування майна.

Якщо Ви надалі не плануєте наймати квартиру, тоді суму застави в 7 тисяч (якщо претензій нема) власник житла має повернути або врахувати її в останній місяць проживання. Враховуєте вартість комісії рієлторів, якщо вони займаються пошуком житла, загальна сума оренди зросте від 14 до 17,5 тисяч гривень.

Де можна шукати оголошення про оренду квартири

Для початку на перше місце можна поставити спеціалізовані сайти по оренді та продажу нерухомості: olx.ua, lun.ua, dom.ria.com, rieltor.ua тощо.

Можна використовувати групи у соціальних мережах. Дуже багато існує регіональних та спеціалізованих спільнот для оренди квартири без посередників.

Цікаво знатиКупити квартиру і залишитись переможцем: 7 помилок при покупці нерухомості на вторинному ринку

Рекомендації друзів та знайомих. Не забувайте та не соромтесь лишній раз запитати чи подзвонити знайомому чи подрузі, куму чи кумі, брату чи сестрі. З досвіду можна сказати, саме такі пошуки дають хороші результати для оренди квартири.

Використовуйте і регіональні газети оголошень. Ця тема ще працює на сьогодні, багато таких видань збирають інформацію від орендарів безпосередньо у кіосках продажу та о телефонах редакції.

Ну і на останок – бонус! Хоча й не новий, але досить ефективний метод, як знайти квартиру – розклеювання оголошень. Якщо Ви не маєте часу чи не бажаєте таким займатись, тоді відкривайте той самий OLX та перегляньте послуги розклеювання оголошень. Середня Вартість за 40 шт може становити 120-150 гривень (з друком). Виберіть потрібні Вам райони і все, Ваша реклама буде точковою та ефективною!

Від Specialist