Чт. Лис 21st, 2024
Як правильно розпоряджатися власними фінансами та навчитись збирати гроші

Здається лише вчора ви отримали кругленьку суму, а сьогодні від неї майже нічого не залишилось. А ви не можете зрозуміти, куди витратили кошти. Завжди заздрили тим, хто вміє складати гроші, й при цьому майже ні в чому себе не обмежує? Ознайомтеся з деякими лайфками, що допоможуть ефективно розпоряджатися коштами й дадуть змогу накопичити на омріяну покупку.

Визначити мету

Перш ніж почати копити кошти, визначтеся з метою накопичення. Для чого саме, вам потрібна кругленька сума — на дорогу покупку, на відпустку, на подорож, хочете зробити ремонт чи просто відкласти гроші про всяк випадок на чорний день. Мету визначено, визначаємося з сумою накопичення.

знайти мету на накопичення коштів

Порахуйте, скільки грошей ви можете відкладати щомісяця. Мета повинна бути цілком реальною, при цьому накопичення не повинні суттєво впливати на ваш звичний образ життя. Розрахуйте все так, щоб грошей вистачало на оплату комуналки, на їжу, на інші обов’язкові витрати. Д

екілька порад: проаналізуйте витрати, Зробіть такі розрахунки — скільки витрачається на комуналку, на пальне, на їжу, на оренду квартири. Додайте суму на деякі непередбачувані обставини — можливо терміново потрібно купити сезонний одяг чи взуття.

Встановлюємо обмеження.

Можливо на період поки будете збирати гроші відмовитеся від фарбування волосся в перукарні, або манікюру. це може стати початком відмови від шкідливих звичок — куріння, вживання алкоголю.

Обов’язкові платежі виплачуйте відразу по отриманні доходу.

Як тільки отримали кошти оплатіть комунальні рахунки, борги, кредити. Так ви уникнете нарахування пені. Після цього відкладіть заплановану суму. Таким чином ви зможете побачити залишок, який можна тратити протягом місяця.

Відмовтеся від спонтанних покупок

Якщо раптом відчули непереборне бажання купити якусь річ, не робіть цього відразу. Подумайте декілька днів. Можливо за цей час ви зрозумієте, що покупка вам не треба. Введіть для себе “штрафи” за раптові покупки, та нагороди” якщо змогли вчасно зупинитися. Зекономлену суму краще покладіть в конверт з накопиченнями.

не позичайте грошей

 

Не позичайте гроші

Перш ніж почати накопичувати, постарайтесь закрити всі борги та кредити й не беріть нових. Відсотки по кредитах часто складають більш як 30% загального доходу.

Пам’ятайте, сильні обмеження можуть призвести до депресії. Фінанси потрібно правильно спланувати, так щоб залишити собі певну суму на невеличкі задоволення. Це допоможе не зірватися на початку шляху. Обмеження вводьте поступово.

Методики накопичення коштів

Спеціальні методики, які допомагають накопичити кошти.

Метод 5 конвертів.

Розподіляйте весь прибуток по конвертах:
1 – довгострокові цілі — кругосвітня подорож, покупка квартири чи будинку, і тому подібне;
2 – заначка на чорний день. Завжди повинна бути відкладена невелика сума, на випадок хвороби чи звільнення;
3 – постійні заплановані витрати — зібрати дитину в школу чи поїхати на море;
4 – кошти на місяць — оплатити комуналку, заплатити кредит, купити їжу, кишенькові гроші;
5 – особисті кошти — все що залишилося можна витратити на приємні дрібниці.

Подібна методика допоможе візуально розподілити бюджет.

Депозит Скарбничка.

Майже кожен банк підключений до інтернет-банкінгу.Скарбничка — це депозит на який ви можете класти й знімати кошти в будь-який час. Можна встановити фіксовану суму накопичення або відсоток від витрат і доходів. Процес проходить автоматично. Крім того, на ваші кошти будуть нараховані відсотки, а це — додатковий дохід.

По нулях – округляємо залишок на рахунку

Дає можливість накопичити гроші на побутову техніку або мобільний телефон. Треба регулярно округляти суму залишку на карті до десятих чи сотих. Наприклад, на вашій картці 34222 грн. 22 грн ідуть в скарбничку, і у вас залишається кругла сума. Так можна робити щотижня чи щомісяця, залежно від вартості запланованої покупки.

Ми познайомили вас з основними принципами накопичення. Можете скористатися всіма порадами відразу. Для початку, варто спробувати один метод. Поступово ваші фінансові звички змінюватимуться. А невеличкі перемоги будуть гарною мотивацією для подальшого накопичення.

Від Specialist