Сб. Кві 27th, 2024
Як вибрати Smart TV

Незважаючи на доволі коротку історію розвитку телебачення досягло вражаючої досконалості: від перших чорно-білих до смарт-телевізорів. Правильно вибраний смарт-телевізор здатний значно урізноманітнити дозвілля та покращити якість домашніх розваг. Він принесе до вітальні контент Netflix, MEGOGO та багатьох інших стрімінгових платформ, що пропонують фільми найрізноманітніших жанрів, серіали, розважальні передачі та інші програми, що відповідають Вашим уподобанням та потребам.

Однак, до вибору «розумного» телевізора слід підійти виважено. Розподільна здатність, технологія дисплея та програмне забезпечення мають задовольняти Ваші потреби як користувача. Описи моделей смарт-телевізорів насичені різноманітними технічними характеристиками, цифрами та професійною лексикою. Розуміння цих параметрів та фраз допоможе здійснити свідомий вибір.

Смарт-телевізор – це пристрій, оснащений операційною системою, що забезпечує вихід в інтернет. Отже, він надає необмежені можливості, пов’язані з використанням мультимедійного контенту: спілкування в соцмережах, ігри, замовлення товарів та послуг, пошук інформації.
Сьогодні ринок насичений телевізорами нових моделей, що є в своїй переважній більшості розумними, тобто смарт-телевізорами. Перед покупцем широкий асортимент такої побутової техніки, йому є з чого вибрати.

Наявні в продажу смарт-телевізори класу хай-енд оснащені функцією керування голосом. Найновіші моделі відомих виробників LG, Samsung, Sony надають можливість здійснювати пошук контенту за допомогою самого телевізора. Певні моделі є інтелектуальними концентраторами, так як з їх допомогою можна здійснювати управління іншими розумними пристроями, наприклад, смарт-лампами, термостатами, вимикачами.

Дизайнерське оформлення телевізорів провідних компаній LG, Panasonic, Hisense, Samsung, Sony – плоскі екрани, тоненькі рамки, кольорове рішення – створюють враження, що перед покупцем товари-близнюки і зробити вибір неможливо. Але в дійсності це не так.

Ця стаття має на меті зосередити увагу на основних моментах, які слід врахувати, вибираючи телевізор. Її завдання – допомогти здійснити вдалу покупку – смарт-телевізор з ідеальним для Вас екраном та набором функцій, що відповідають Вашим потребам.

Особливості вибору Смарт ТВ та на що звернути увагу при покупці
Особливості вибору Смарт ТВ та на що звернути увагу при покупці

Переваги Smart телевізорів

Доступ до великої кількості контенту. Актуальною перевагою розумних телевізорів є як можливість користуватися бібліотекою відео, так і переглядати різноманітні прямі трансляції. Ця функція дозволяє насолоджуватися вдома найновішим фільмами та сезонами серіалів, а також ретро-фільмами, котрі з захватом дивилися Ваші батьки, а, може, і дідусь з бабусею.

Можливість дивитися те, що Ви хочете, в будь-який зручний час. Телевізор з інтелектом позбавляє необхідності стрімголов бігти додому, аби встигнути на перегляд чергової серії улюбленого фільму чи випуску популярної передачі. Відеоконтент за запитом – ще одна суттєва перевага смарт-телевізора.

Варіативність пошуку. Завдячуючи наявності глобальних списків глядач може обирати бажані програми та планувати час їх перегляду. Нещодавно розроблена функція Alexa підтримує голосовий пошук. Його використання не потребує роботи з пошуковим меню для вибору контенту.

Універсальне мобільне керування. Пульт смарт-телевізора можна використовувати для керування іншими під’єднаними приладами.

Ігри. Програмні платформи, на основі яких працюють розумні телевізори, сумісні з великою кількістю ігор. Тому у вільну хвилинку можна розслабитися за простенькою грою чи влаштувати справжні змагання для великої компанії.

Недоліки Smart телевізорів

Незважаючи на велику кількість позитивних характеристик, розумні телевізори мають певні недоліки.

Безпека. Смарт-телевізор – це пристрій з підключенням до інтернету. Тому його використання викликає певні побоювання щодо безпеки. Тривогу викликають наступні моменти: доступність Ваших глядацьких уподобань всім, хто ними цікавиться; вірогідність викрадення особистих даних; можливість фіксації всього, що відбувається в приміщенні за допомого камери чи мікрофону. Якщо врахувати, що смарт-телевізор підтримує функцію розпізнавання обличчя, то вказані спекти можна вважати серйозним недоліком, здатним у багатьох викликати хвилювання.

Вартість. Покупка розумного телевізора позначиться на сімейному бюджеті. Це – задоволення не з дешевих, здатне вдарити по кишені. Інтерес споживачів використовується виробниками як можливість підвищення своїх доходів. Вартість смарт-телевізорів значно перевищує ціни на звичайні телевізори.

Сповільнена реакція при великому навантаженні. Якщо навантаження на систему занадто велике, телевізор повільно реагує на команди.

Залежність від інтернету. Для повноцінної і стабільної роботи смарт-телевізор потребує регулярного встановлення оновлень. Варто зазначити, що оновлення програмного забезпечення та додатки з’являються досить часто.

Базова інформація про різні типи Смарт телевізорів

Смарт-телевізори, представлені в магазинах, здаються однаковими тільки на перший погляд. Ціновий діапазон – далеко не основна і не єдина відмінність між ними. Вибираючи телевізор, увагу варто зосередити на розподільній здатності екрана, його типі та на програмному забезпеченні.

LCD-телевізори

Саме телевізори з рідкокристалічним екраном на сьогодні є найбільш поширеними. Швидше за все, у Вашій вітальні стоїть саме такий. Зображення в них створюється шаром рідких кристалів, на які спрямовується світло кількох ламп. Ці екрани мають низьке енергоспоживання. Собівартість виробництва телевізорів з LCD -дисплеєм значно нижча порівняно з собівартістю більш сучасних моделей. Тому рідкокристалічні телевізори користуються найбільшою популярністю, особливо коли мова йде про екрани з невеликою діагоналлю.

Телевізори з екраном на органічних світлодіодах (OLED)

В OLED-телевізорах для формування зображення не використовується підсвітка. Натомість, кожна лампочка, яка формує дисплей, самостійно випромінює світло. Така технологія відображається на якості зображення, надаючи йому контрастності та довершеності в передачі кольору. Ця технологія вважається найкращою і з точки зору передачі рухів. OLED-телевізори останнім часом витіснили з ринку «плазму». Новітні технології вплинули на вартість продукту. Сьогодні телевізори з екраном на органічних світлодіодах знаходять своє місце серед найдорожчих на ринку.

QLED-телевізори

QLED-телевізори мають багато спільного з рідкокристалічними. Зокрема, в обох технологіях використовуються лампи-підсвітки. Але, на відміну від LCD, в QLED світло спрямовується на квантові точки, а не на рідкі кристали. Від цього кольори набувають яскравості.
Екран – складова телевізора, що першою впадає в очі. Але, вибираючи телевізор, не слід концентрувати увагу тільки на ньому. Адже від технології дисплея, його параметрів ніяк не залежить якість звуку та зручність керування приладом.

Full HD проти 4K

Вибираючи телевізор, споживач завжди звертає увагу на маркування і технічні характеристики приладу. Предмет особливих дискусій – розподільна здатність екрану. Вибір моделей, що працюють в стандарті Full HD значно ширший порівняно з 4K. Увагу цільової аудиторії, безперечно, приваблює розподільна здатність екрану: чим вона більша, тим вища якість зображення.

Телевізори Full HD поступаються щільністю пікселів, але виграють у ціні. Ще кілька років тому вони були пріоритетним варіантом для середньостатистичного споживача. Розробники 4К знизили вартість своїх телевізорів, при цьому якість зображення дозволяє зануритись у світ неперевершеного нового кінематографа. Тому у потенційного покупця залишається все менше приводів для сумніву, якому з цих телевізорів віддати перевагу.

4К телевізори сьогодні домінують у продукції таких китів виробництва електротехніки як LG, Panasonic, Samsung та Sony. Чотирикратне збільшення кількості пікселів, що формують зображення на дисплеї, в порівнянні з HD-моделями здатне передавати деталі більш чітко, відтворювати яскравіші кольори. При цьому тональні переходи згладжуються та не ріжуть око. 4К можна дивитися на невеликій відстані, тому допускається встановлення таких телевізорів навіть в маленьких кімнатах.

Яку діагональ Smart TV краще вибрати, Як вибрати телевізор з інтернетом та функцією smart tv
Яку діагональ Smart TV краще вибрати

Телевізор якого розміру краще купити?

Вибір телевізора залежить від багатьох факторів, зокрема бюджету, характеру використання, очікуваного результату. Останнім часом сформувалась тенденція до випуску телевізорів з великим екраном. Як наслідок, на ринку все рідше з’являються якісні моделі розумних телевізорів з діагоналлю менше 49 дюймів. Паралельно спостерігається ще одна тенденція – зменшення товщини рамки, її стриманий мінімалістичний дизайн. Таке дизайнерське рішення візуально зменшує телевізори з великою діагоналлю.

Телевізори з діагоналлю 32 дюйми та менше. Невеликі розміри дисплея не дозволяють відтворити найдрібніші деталі, погіршуючи якість зображення. Тому 4К телевізори з малими діагоналями на ринку відсутні. Але невеликі дисплеї не є перешкодою для випуску смарт-телевізорів. Коло пошуків визначиться моделями, що підключаються до інтернету та «приймають» додатки для роботи зі стрімінговими платформами.

Телевізори з діагоналлю від 40 до 43 дюймів. На сьогодні моделі з такими розмірами найбільш широко представлені на ринку. Серед них можна знайти як HD-, так і 4K-телевізори, що мають смарт-функціонал. Практично неможливо знайти в цій групі прилади класу хай-енд, які здатні підтримувати новітні можливості передачі якості зображення та охоплювати весь спектр доступних на сьогодні прогресивних можливостей. Вдосконалення приладів виробники вбачають в збільшенні діагоналі.

Телевізори з діагоналлю від 49 до 55 дюймів. Це ті телевізори, що перебувають в центрі уваги виробників. Сьогодні саме в них вкладається максимум часу і ресурсів. Майже всі моделі телевізорів з такою діагоналлю працюють в стандарті 4К, оснащені смарт-системою та підтримують технологію HDR. Такі прилади становлять левову частку продукції відомих брендів. Асортимент характеризується різноманітністю і орієнтований на споживачів з різною платіжною спроможністю. Серед них можна знайти як моделі класу хай-енд з функціоналом великої потужності, так і більш скромні бюджетні моделі.

Телевізори з діагоналлю 65 дюймів та більше. Ці моделі перебувають на вершині шкали діапазону розмірів. Проте їх функціонал тотожний з можливостями смарт-телевізорів попередньої групи, відображає ті ж тенденції. Незалежно від моделі та виробника, всі вони спроможні підтримувати смарт-функції, мають 4К екран та широкий спектр цін.

Також корисно дізнатись Як підключити Sweet.tv – онлайн кінотеатр та телебачення у HD та 4k

Програмні платформи, на яких працюють смарт-телевізори

В основі класифікації смарт-телевізорів також лежать програмні платформи, на яких вони працюють. Більшість платформ дещо подібні між собою і мають спільні риси. Але кожен виробник віддає перевагу власній програмній платформі. Зупинимось на найбільш поширених.

  • LG Web OS: ця ОС вирізняється високою швидкістю роботи. Вона підтримує різноманітні служби для роботи з контентом. LG Web OS складно налаштовувати. Але, незважаючи на такий недолік, вона є однією з найпопулярніших.
  • Samsung Tizen: маючи подібний до Web OS зовнішній вигляд, ця система простіша в налаштуваннях та керуванні. Її витоки знаходяться в смартфонах. Ця ОС сумісна з більшістю служб доступу до контенту.
  • Firefox OS: ця ОС встановлена лише на телевізорах фірми Panasonic. Їй принесли популярність яскраві спливаючі значки. Налаштування цієї системи не викликає жодних труднощів. Вона підтримує багато додатків, зокрема Netflix та YouTube.
  • Android OS: своєю популярністю система Android завдячує використанням її в смартфонах. Для багатьох користувачів з цієї причини вона стала звичною. Ця ОС проста в налаштуваннях та навігації і підтримує такі відомі додатки як Netflix та YouTube. Android OS є найбільш вдалою системою для ігор. Використанню даної ОС віддає перевагу один з відомих брендів – Sony.

Корисні поради для вибору Smart TV

  • Телевізори-інтелектуали з розподільною здатністю менше, ніж 4К купувати не варто. Краще забути про моделі з Full HD чи 1080p.
  • Не варто забігати наперед та купувати телевізори з більш високою розподільною здатністю – 8К. Коштують вони значно дорожче, але достатньої кількості фільмів та програм в такій розподільній здатності ще немає.
  • Вартість моделі визначається якістю зображення, звукопередачі та набором функцій. Чим вища якість, тим більша ціна. Ціни на хороший бюджетний 4К телевізор з діагоналлю 55 дюймів варіюють в межах 400-500 євро, а стартова ціна телевізорів з діагоналлю 65 дюймів – від 800 євро.
  • Рідкокристалічні телевізори поступаються якістю та популярністю OLED-телевізорам. Але компанії Samsung, Vizio та TCL запустили виробництво QLED-телевізорів, доступних споживачу з середнім рівнем доходів.
  • Моделі з підтримкою технології HDR краще передають контрастність зображення та природність кольорів.
  • Вибираючи телевізор, слід звернути увагу на частоту оновлення екрану. Висока частота забезпечить плавність передачі рухів при відтворенні найрізноманітніших видів контенту – від фільмів до прямих трансляцій спортивних змагань. Частота оновлення 60 Гц – гарно, а 120 Гц – ще краще.
  • Зупиніть вибір на моделях, які мають щонайменше 4 HDMI-порти. Буде ефективніше, якщо ці порти будуть підтримувати стандарт HDMI 2.1.
  • Домінуючу позицію на ринку зайняли телевізори з тонким корпусом. Динаміки, вмонтовані в них, не забезпечують високої якості звуку. Аби покращити ситуацію, доведеться додатково придбати акустичну систему.

Висновки

Придбання смарт-телевізора – вдале рішення, про яке Ви не пошкодуєте. Купувати телевізор надійніше в спеціалізованих магазинах або відділеннях, що мають всі необхідні супровідні документи. Перш ніж зупинити свій вибір на конкретній моделі, ще раз детально ознайомтесь з її функціями та характеристиками. Ще раз уважно перегляньте поради щодо вибору смарт-телевізора, щоб виділити ключові критерії оцінки характеристик та функціоналу, що відповідають саме Вашим потребам. Вдалої покупки!

Від Specialist