Якщо придбати житло на початку будівництва, а потім продати її до того як будинок здадуть в експлуатацію, то можна примножити свій дохід приблизно на 30%. В даному матеріалі ми розкажемо як це реалізувати та яку квартиру обрати. За даними статистики 30% квартир в новобудовах купують інвестори, які планують перепродати цю квартиру чи здавати в оренду.
Інвестиція в нерухомість – це один із найдоступніших способів вкладати кошти в майбутнє для пересічних громадян України. Фондовий ринок мало розвинений, вкладати в цінні метали досить складно, а депозити лише рятують кошти від інфляції.
Виходить, що вкладати кошти в житло це один із найпростіших способів заробити тим, у кого є стартовий капітал в у розмірі 30-50 тисяч доларів. Частіше за все це керівництво крупних компаній чи підприємці, яким бажають створити додаткове джерело доходу.
Давайте розбиратися як обрати будівельну компанію, яку квартиру обрати і як відшукати покупців.
В яку квартиру інвестувати гроші для заробітку
Виходячи із статистичних даних, інвестори часто вкладають в однокімнатні квартири, рідше – двокімнатні. Для покупки слід обирати житло площею від 40 кв. метрів. Найбільшим попитом користуються квартири с великими кухнями, площею від 12 кв. метрів та просторими санвузлами, від 6 кв. метрів та великим передпокоєм.
Якщо плануєте інвестувати в більші квартири, то краще обрати житло площею більше 70 кв. метрів. Вони зазвичай більш компактні.
На якому етапі вкладати гроші
Найкраще вкладати кошти в придбання житла на ранньому етапі будівництва, тобто тоді, коди виконавець робіт лише закладає фундамент. Саме в цей час вартість квартири найнижча, а це дозволить непогано примножити дохід. Зараз популярністю користуються великі житлові комплекси, закриті від сторонніх очей. Тому варто приглянутися до таких об’єктів.
Щоб не втратити кошти варто зачекати. Не поспішайте інвестувати в перший будинок майбутнього житлового комплексу, дочекайтесь коли зведуть хоча б 1-2 будинки та розпочнуть будівництво нового. Саме тоді сміливо інвестуйте. Додатковий час дозволить переконатися в добропорядності забудовника. Слідкуйте чи вчасно будинок здають в експлуатацію, як розвивається новий мікрорайон і тому подібно, саме це дозволить прийняти правильне рішення.
Перш ніж укласти договір на купівлю житла, варто порадитися із юристом та перевірити:
- історію будівельної компанії;
- наявність дозволів на роботи;
- право користування земельною ділянкою.
Не заощаджуйте на послугах юриста, це дозволить уникнути можливої втрати значної суми коштів.
Що приваблює майбутніх покупців
Цікаво прочитати статтю Купити квартиру і залишитись переможцем: 7 помилок при покупці нерухомості на вторинному ринку
Досить складно обрати квартиру, не плануючи в ній проживати. Проте буде значно легше обрати оптимальний варіант, якщо уявити що купуєте житло для себе. Подумайте наскільки зручне планування, чи буде зручно добиратися додому майбутньому власникові. Красивий будинок з сучасним фасадом в зручному місці буде більш привабливим для покупців, ніж така сама споруда, але розташована в полі.
Вже декілька років спостерігається тенденція на будинки із добре розвиненою інфраструктурою. Найкраще інвестувати квартиру, де поряд є парк чи озеро, поряд продуктові магазини та аптеки, а також дитячі садки та шкоди. Особливо актуально це в таких випадках, хто вкладає в житло, площею від 50 кв. метрів. Оскільки, висока імовірність того, що таке житло придбає сім’я із дітьми.
А от щодо парковочного місця біля будинку, то вкладати гроші в це немає сенсу. Середня вартість паркомісця сягає 15 тисяч доларів в будинках економ- і комфорт-класів. Але продати їх досить складно. Жителі готові сплачувати за оренду паркомісця, проте викупляють нечасто. Строки повернення інвестиції, навіть при оренді квартири складають близько 12 років.
Коли продати квартиру
Найкраще продати житло на фінальній стадії, тобто коли будівництво вже закінчено, прибудинкова територія прибрана, але дім ще не зданий в експлуатацію. Зайнятися пошуками покупців варто за 6 місяців до закінчення будівельних робіт. Хороший варіант швидко продати квартиру – домовитися із відділом продаж компанії, щоб той пропонував житло можливим покупцям. В такому випадку доведеться заплатити 3-5% комісії, цю суму можна закласти у вартість житла.
Варто продати житло саме до введення в експлуатацію, оскільки коли документи будуть оформлені, то продаючи квартиру потрібно буде заплатити податок 5% від вартості. Цього вимагає законодавства, якщо власник квартири змінюється частіше ніж раз на 3 роки. Якщо будинок не ввели в експлуатацію, то достатньо передати права через відділ продаж чи у нотаріуса. У такому випадку комісію сплачувати не потрібно.
Скільки можна заробити на квартирі
Середні терміни будівництва – 3 роки. За цей термін вартість квартири виростає приблизно на 30%. Зазвичай за цей термін інвестор у однокімнатну квартиру може заробити близько 10 тисяч доларів, на двокімнатній – близько 15 тисяч доларів. Але якщо житловий комплекс стає популярний, то прибуток може бути значно вищим. Так, реально отримати близько 50% від суми інвестиції.