Сб. Тра 25th, 2024

Юрист розповів про те, як можна повернути гроші людям, які оплатити відпустку, але не встигли нею скористатися, через поширення в усьому світі вірусу Covid-19.

Для початку потрібно написати заяву в Торгово-промислову палату України, це потрібно для того, щоб отримати довідку для фізичної особи, про те, що в певний момент в Україні був так званий “форс-мажор”.

Далі необхідно написати досудову претензію до тих, хто повинен повернути гроші, тобто до готелю, авіакомпанії тощо. У ній має бути написано, у зв’язку з чим, людина прагне повернути кошти. Сюди ж потрібно додати довідку з Торгово-промислової палати України.

Цікаво знати: В Міжнародному валютному фонді розповіли про терміни закінчення світової кризи, спричиненої коронавірусом

Можна звертатися до суду або за місцем перебування відповідача, або — позивача.

Після того, як ви звернулися до суду є два варіанти подальшого розвитку подій. Шанси виграти процес — так би мовити 50 на 50.

Але оскільки епідемія коронавірусу поширюється не лише в Україні, але й за кордоном, то кожна організація має право звернутися до Торгово-промислових палат своєї держави.

Варто зазначити, що багатьом великим компаніям важливо зберегти свою репутацію і саме це може допомогти українцям повернути свої гроші.

Але важливу роль відіграють засоби масової інформації (ЗМІ). Більшість великих компаній бояться розголосу, адже це може негативно вплинути на їх репутацію. Тому вони з легкістю повернуть вам гроші.

Нещодавно ВР України прийняла новий законопроект, в якому йдеться про соціальні та економічні гарантії у зв’язку з епідемією коронавірусу. Також було запроваджено допомогу людям, які залишилися без роботи, через закриття усіх підприємств на період карантину.

Від