Чт. Лис 21st, 2024
Як можна економити на комунальних платежах в Україні реально

У перерві між виборчим процесом українське населення дуже турбує проблема тарифів та оплати комунальних послуг. Вартість постійно зростає, а заробітна плата залишається сталою ще довгий період, що спонукає користувачів не тільки шукати джерела додаткового заробітку, але і можливість економити на комуналці.

Найбільшої актуальності це питання набуває під кінець жовтня місяця, коли до звичайних витрат за послуги додається ще вартість опалення. Держава старається врегульовувати це питання за допомогою субсидій, вдосконалює систему, щоб забезпечити соціально незахищені групи населення фінансовою підтримкою (пенсіонери, малозабезпечені сім’ї тощо).

Але не завжди вдається отримати дану компенсацію за опалення. Існує багато чинників за якими комісія розглядає доцільність прийняття рішення про надання виплати. Без державної допомоги сума в платіжці може значно врізати сімейний бюджет в зимовий період.

В даній статті хочемо розглянути питання як нараховується комуналка та як можна економити на використанні цих послуг.

Які актуальні тарифи на комунальні послуги в Україні

На сьогодні встановлені такі тарифи на комунальні послуги державним регулятором:

  • Тариф на опалення. Найдорожчий вид послуги, нарахування залежать від виду обліку теплової енергії в будинку. Дешевше буде опалення для квартир, які мають встановлені лічильники обліку теплової енергії, тоді вартість 1Гкал становить 1655 гривень (в середньому по Україні). При відсутності такого приладу, оплата нараховується по житловій площі, середня ціна становить 39 гривень за 1 м.кв;
  • Наступним хочемо виділити тариф на електричну енергію. По Україні тарифи встановлені залишаються із 2017 року. Якщо Ви використовуєте до 100 кВт – тоді оплата 0.9 грн за 1 кВт. В іншому випадку вартість складе 1.68 гривень за 1 кВт при використанні понад 100 кВт;
  • Вартість газопостачання. Тут все просто, середня вартість 1 м.куб. становить 9 грн;
  • Холодна вода. Тарифи встановлюються вже регіональними підприємствами із постачання послуг водопостачання та водовідведення. Наприклад, для КП «Луцькводоканал» за 1 м.куб. холодної води вартість 5.64 грн без ПДВ, для жителів міста Ужгорода ціна встановлена 16.67 грн без ПДВ (КП «ВУВКГ міста Ужгорода». Ціна на послуги водовідведення починаються від 4.04 КП «Чернівціводоканал» до 11.96 гривень за 1 м.куб. без ПДВ для ОКПП «Дніпро-Кіровоград»;
  • Тарифи на гарячу воду також встановлюються регіональними постачальниками послуг. Вартість 1 м.куб. збільшилась на початку 2019 року на 20% (з подорожчанням газу). Зараз середня вартість від 33.42 грн до 105.78 грн з ПДВ (від регіону).

Економити на комунальних патежах в Україні

Також державою вводяться деякі нові пункти, щодо нарахування комунальних платежів із травня 2019 року:

  • Користувачу почне нараховуватись абонентська плата навіть без використання послуг, для підтримання ресурсів мереж підприємства.
  • Якщо користувач має заборгованість перед комунальним підприємством, тоді можливе фізичне відключення від мережі;
  • У випадку систематичного прострочення платежів можливе нарахування пені.

Скільки заплатить за комуналку сім’я з трьох осіб в Україні

Для розрахунку вартості комуналки в Україні враховують наступні чинники:

  1. Офіційний склад сім’ї (кількість дітей та дорослих);
  2. Місце проживання (населений пункт, область);
  3. Площа житлового приміщення;
  4. Наявність пільг по використанні послуг;
  5. Чи встановлені лічильники індивідуального обліку тощо.

Відповідно до даних порталів та користувачів інтернету, середня вартість комунальних послуг (загалом) для сім’ї з трьох осіб рівна від 2 до 3 тисяч в місяць зимою та 1-2 тисячі гривень в літній сезон.

При чому, що законом встановлена мінімальна заробітна плата на даний період 4173 гривні, тобто дані платежі забирають хорошу частину доходу.

Як можна економити на комуналці в Україні

Потрібно розпочати раціонально використовувати всі послуги комунальних підприємств за визначеними потребами. Хорошими рекомендаціями можна вважати наступні:

1) Потрібно встановити на всі типи послуг лічильники (гаряча та холодна вода, опалення). Бо відсутність даних приладів дає можливість нараховувати вартість послуг за середньою кількістю на всіх членів сім’ї прописаних в житловому приміщенні;

Лічильники як спосіб економити на комунальних платежах

2) Економити на електроенергії допоможе раціональне використання електричних приладів: використовувати енергоощадні лампи, вмикати водонагрівачі (бойлери) при потребі, пральні машини також в окремі дні тощо);

3) Ну і звичайно, старайтесь отримати певну компенсацію від держави, тим більше, коли Ви дійсно її потребуєте. Шлях цей не є легкий, але це допоможе добряче зекономити на комунальних платежах.

Що робити коли немає грошей на комунальні платежі

У житті стаються різні ситуації, не завжди фінансова стабільність «переслідує» Вас кожного місяця. Коли виникають певні труднощі, і не вистачає 500-1000 гривень. На допомогу прийдуть фінансові організації, що займаються видачею швидких кредитів онлайн на карту або готівкою.

Це реальний шанс швидко (всього за 15-20 хвилин) отримати гроші на Ваші потреби, а повернути скажімо, через декілька днів після отримання авансу. На сьогодні онлайн позики це дійсно вихід зі скрутного фінансового становища для багатьох сімей.

[table id=1 /]

Від Specialist