Сб. Тра 25th, 2024
Переказати гроші із Німеччини до України

Згідно з статистикою, кожного року кількість грошових переказів із Німеччини до України коливається в районі 200 мільйонів євро. Дехто знаходиться тимчасово на заробітках, інші ж постійно проживають та надсилають грошову допомогу родичам та знайомим. Кожному хочеться знайти найвигідніший варіант із мінімальною комісією.

Ми підібрали популярні 5 методів здійснення грошових переказів із Німеччини до України. Вибір способу буде залежати від методу перебування Вашого у цій країні, суми платежу та рівня комп’ютерної грамотності відправника та отримувача.

Використання системи міжнародних грошових переказів

Почати рейтинг потрібно із класичного методу. Як і раніше так і сьогодні хорошим варіантом переказу грошей із Німеччини до України буде міжнародний грошовий переказ із системами Western Union та MoneyGram. Користувачам не потрібно мати при цьому активних банківських рахунків, а комісійні сплачує при оформленні відправник.

Для здійснення переказу однією із вище зазначених систем користувач повинен відвідати точку обслуговування (наприклад банк) або зайти на офіційний сайт. Мати при собі документи для оформлення переказу та сплатити комісійні.

Згідно з даними із офіційних сайтів станом на липень 2020 року, комісія за переказ суми у 200 євро через Western Union складе 3,9 Євро, MoneyGram12 Євро. Щоб переказати 1000 потрібно оплатити 5,9 Євро для WU та 25 Євро для MG. Отож, поки найвигідніший варіанти із мінімальним комісійними за переказ коштів із Німеччини до України пропонує Western Union та для великих сум складе 0,4%.

Використання SWIFT-переказу

Даний варіант міжнародного переказу потребує відкритого банківського рахунку у відправника та одержувача у потрібній валюті. Тут вже зрозуміло, що першому для оформлення транзакції потрібно перебувати у Німеччині офіційно та мати можливість підтвердити походження коштів

Із переваг можна виділити його надійність та доволі низькі комісійні (від 0,4 до 2,5%), конкретна сума обчислюється відносно фінансової політики банку відправника та отримувача.

По суті можна відкрити інтернет карту у потрібній валюті через додаток Приват-24 за декілька хвилин та отримувати переказ, але зняти готівку можна лише із фізичної пластикової карти, тут уже потрібно відвідати відділення.

Грошові перекази через служби доставки

Третій спосіб переказу коштів із Німеччини до України через кур’єрські компанії. Для прикладу IT-poshta надає послуги транспортування вантажів по Європі, у тому числі територією України.

Додатковою послугою від цієї компанії є передача коштів. Отож, якщо Ви плануєте порадувати родичів не лише посилочкою із одягом та смаколиками, але й допомогти фінансово, тоді компанія зробить це безкоштовно із сумою до 300 євро (платите за посилку, а комісії за переказ коштів немає).

Безумовною перевагою даного методі переказу є відсутність користування послугами банків та їх представництвами. Недоліком можна назвати термін доставки. Потрібно очікувати доки відбудеться фізична доставка посилки та коштів.

Використання онлайн сервісів для міжнародних переказів

Не можемо забувати про розвиток цифрових технологій сервіси для здійснення онлайн міжнародних переказів. Він буде корисним для всіх користувачів, що вже мають банківські карткові рахунки у необхідній валюті. Для прикладу найпопулярніший сервіс TransferWise, який дозволяє переказувати понад 30 типів валют у понад 50 країн та 400 напрямків.

Даний сервіс запущено у 2011 році британськими та естонськими розробниками, раніше вони працювали над створенням відео месенджера Skype. Для гордості: розробники наразі живуть в Україні у місті Черкаси.

Для прикладу ми взяли ще два сервіси TransferGo та PaySend та порівняли розмір комісії для переказу 480 та 1000 євро:

  • Переказ із системою TransferGo зарахує 15,270 та 31 804 відповідно (курс 31.79687)
  • Переказ із системою TransferWise зарахує 15,458 та 32 217 відповідно (курс 33.10260)
  • Переказ із системою PaySend зарахує 15,566 та 32 482 відповідно (курс 32.5316)

Відправка грошей із Німеччини через посередників

Даний метод «переказу» коштів стабільно працює протягом багатьох років. Гроші фізично передаються довіреній особі: другу, водію, перевізнику, колезі та інших. Для тих осіб, що працюють у Німеччині нелегально – це найкращий варіант переказу коштів.

Але окрім привабливості та дешевизни потрібно враховувати ризики. Для людей, які не мають можливості постійно діставатись до популярних транспортних розв’язок це може створити проблеми. Але моніторивши соціальні мережі можемо сказати одне – попит на такі послуги присутній, та й пропозиції також. Вартість послуги передачі коштів в районі 2,5-3% від суми.

Отож друзі, кількість методів якими можна передати гроші із Німеччини до України доволі різні та кількість її набагато більша ніж ми перерахували у статті. Для прикладу можна купити на зароблені кошти криптовалюту та переказати її через електронні гаманці уже на отримувачу в Україні. Все залежить від Ваших можливостей та рівня знань.

Від Specialist