Сб. Кві 27th, 2024
Які правила та норми тонування скла автомобіля

Кожен власник автомобіля хоча б раз замислювався над можливістю тонування вікон у авто. Дана процедура надає Вашому автомобілю привабливості, стилю, зменшить нагрів салону від сонячних променів, підвищує стійкість лобового скла, захищає від засліплення світлом від зустрічного транспорту та приховає ситуацію в салоні від «сторонніх очей».

Дана процедура також має ряд недоліків: погана видимість у нічну пору, це збільшує всі шанси не побачити перешкоду, вибоїну чи дорожній знак, які дуже часто встановлюють за кущами та чагарниками. Мало хто цікавиться правилами та розмірами штрафів які можуть накладатись на власника автомобіля через порушення норм.

Вимоги до тонування скла автомобіля встановлені державою

Вся процедура тонування скла автомобіля керується ГОСТом 5727-88, що встановлює такі правила: ширина сонцезахисної плівки не більше 14 сантиметрів, лобове скло повинно пропускати не менше 75% світла, бокові не менше 70%, а також заборонено використовувати дзеркальну плівку (яку так полюбили власники елітних автомобілів).

Всі ці правила встановленні лише для підтримання безпеки руху, щоб водієві нічого не заважало бачити та оцінювати дорожню ситуацію, а камери фіксацій могли зафіксувати обличчя порушника правил ПДР.

Штрафи за порушення правил тонування авто

Якщо перевірка покаже відхилення від встановлених норм тонування із попереднього розділу, тоді поліція може накласти штраф у розмірі 350 гривень за перше порушення, арешт від 5 до 10 діб або позбавлення прав строком від 3до 6 місяців за повторні.

Перевірка може проводитись спеціальним приладом, наприклад «Блик», що відповідає вимогам ГОСТу 27902-883. Поліцейський повинен надати водієві письмовий акт перевірки, у іншому накладання штрафу є незаконним.

Перевірку ж поліція повинна виконувати у таких випадках: при постановці транспортного засобу із тонуванням на облік, при проходження технічного огляду, а також якщо представники поліції вважають, що тонування не відповідає нормам.

Рекомендуємо прочитати статтю: Як поставити автомобіль на облік у Сервісному центрі. Реєстрація авто 2020

Що робити коли Вас звинувачують у недотриманні правил тонування

Бувають випадки коли Вас звинувачують при зупинці транспортного засобу у недотримання стандартів із тонування скла, тоді вам потрібно знати та виконувати такі дії:

  • По-перше, попросити надати представників поліції всі супровідні документи на вимірювальний прилад;
  • По-друге, якщо представник правоохоронних органів відмовився надати вище вказані документи, але складає протокол про адміністративне правопорушення, тоді заповніть у графі «Перевірка адмінпротоколу» напишіть таке: «Здійснюючи перевірку пропускної здатності скла автомобіля не було дотримано норм та необхідних критерій (тиск, температура, вологість), представник поліції не надав супровідних документів».
  • По-третє, напишіть письмову скаргу у поліцію. Державна служба зобов’язана провести повторне вимірювання, попередньо погодивши із Вами час та дату.
  • По-четверте, це спробуйте самотужки оскаржити дану постанову у суді. Наразі багато автомобілів мають якісні відео реєстратори, матеріали із якого можна долучити до розгляду справи.

Від Specialist