Отримати гроші під заставу майна в ломбарді готівкою, що потрібно знати?

Вітання всім читачам Нашого сайту. Сьогодні на часі тема співпраці із таким видом кредитних установ як ломбарди. Ми вже дуже багатого розглядали особливості оформлення кредитів онлайн на карту від МФО та банків, а даний напрямок не описували, тому й виправляємось…

Такий вид кредитування як ломбарди виник дуже давно. Як і раніше, так і зараз населення потребувало грошей, особливо в скрутних становищах. Дані організації можуть всього за 3-5 хвилин видати Вам певну суму коштів пі заставу цінних речей (цінні метали та прикраси, побутова техніка, антикваріат тощо).

В чому переваги співпраці із ломбардами в Україні

Якщо порівнювати кредит в банку та ломбарді – останні не потребують надати довідку про доходи, заробітну плату, хорошу кредитну історію. Для отримання готівки потрібно надати лише сам предмет займу, паспорт і код.

Рішення про надання кредиту готівкою Вам «на руки» приймається безпосередньо працівником на відділенні ломбарду. Якщо при оформленні позики в МФО час обробки заявки складає до 20 хвилин, то ту всього 3-5. Такі організації дуже ризикують видаючи готівку клієнтам під заставу, тому і ставки для кредитів високі, а терміни малі (не більше 2 місяців).

Що можуть прийняти під заставу в ломбарді та видати гроші

Певно найбільш популярною заставою в ломбарді є прикраси та вироби з дорогоцінних металів (золото, срібло). Наявність таких предметів свідчить вже про певну розкіш, і дасть можливість отримати максимальну грошову заставу.

Також клієнти здають в ломбарди побутову та комп’ютерну техніку. В більшості мереж таких установ даний вид застави займає друге (після золота і срібла) місце.

Ще можна виділити автомобільний вид застави для отримання кредитних коштів. Звичайно, суми таких позик набагато більші, та і надаються безпосередньо власнику транспортного засобу. Автомобіль може зберігатись на стоянці ломбарду (за це може оформлятись плата за зберігання авто).

Практикується оформлення кредиту під заставу автомобіля з можливістю подальшого використання даного транспортного засобу. Весь процес оформлення може займати більш як 2 години, перевіряється технічний стан автомобіля, враховується його клас, рік випуску та ринкова вартість – все це буде враховано при встановленні суми та терміну.

Складніше буде отримати кошти від ломбарду під заставу нерухомого майна (квартири, будинку тощо). Вся процедура буде потребувати більше часу та додаткових документів від позичальника. Складається окремий договір між Вами та ломбардом. Він заноситься до бази державного реєстру заставної нерухомості, також власник має надати підтвердження, що майно застраховане (це ще она особливість), не має бути не виплачених кредитів по даному об’єкту.

отримати кредит готівкою під заставу майна в ломбарді

Сума та терміни кредитування в ломбарді

Як уже раніше описали, для оформлення простої позики під заставу майна в ломбарді етапи ділять на такі:

  1. Оцінка предмету застави
  2. Представник ломбарду оголошує суму, що клієнт може отримати
  3. Узгоджують програму для кредитування та відсоткову ставку
  4. Підписують договір та видають кошти клієнтові

Не потрібно розраховувати на велику суму застави Вашого майна. Представники ломбарду при оцінці значно занижують реальну вартість (така особливість – ризик). Максимальна сума позики може регулюватись внутрішніми правилами ломбарду та законодавством України.

Наприклад, якщо в заставі під нерухоме майно власника, будьте готові отримати всього 60% від ринкової вартості. Для цінних металів ситуація трохи краща, Ціна 1 грама золота в ломбарді 580 проби може становити 620-670 гривень.

Терміни на погашення позики від ломбарду схожі із мікрокредитними організаціями. Видаються в основному на мінімальний термін, від 1 до 30 днів. Але при потребі можливий розгляд та розгляд та продовження з можливістю перезастави майна.

Що робити, якщо я не маю можливості закрити кредит в ломбарді

Ні для кого не секрет, в житті можуть виникнути різні обставини, що потребують додаткових фінансових витрат. Все це буде впливати і на процес «погашення» кредиту у ломбарді. Але не потрібно «впадати у відчай». По-перше, підійдіть на відділення та розкажіть дану ситуацію відносно проблем з виплатами, заплатити відсотки за використання коштів, після чого працівник зможе продовжити термін позики. Цей процес називається пролонгацією або перезаставою, коли основну суму по кредиту можна сплатити пізніше.

Які штрафи можуть бути задіяні при порушеннях та просрочках платежів у ломбарді

Тут цілком логічно, перша проблема це систематичне порушення термінів погашення позики клієнтом. В такому випадку, згідно з умовами договору та українського законодавства, ломбард може вимагати додаткову комісію або штраф. Наступна причина – не викуп застави користувачем, що буде супроводжувати повне вилучення майна та реалізації його для покривання збитків нанесених організації.

Однак, так само як для отримання кредитів онлайн на карту, Ви можете отримати погану відмітку у власній кредитній історії ломбарду. Якщо в майбутньому буде потреба знову співпрацювати із даною організацією, це приведе до ще більшого заниження вартості майна та збільшення відсоткової ставки на кредитні кошти.

Зважаючи на все це, рекомендуємо дотримуватись правил, що прописані в договорі ломбарду. Якщо Ви стикаєтесь із фінансовими труднощами в момент виплати кредиту, краще звернутись до відділення зробити переоформлення на довший термін, це допоможе зберегти власне майно та репутацію.

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!