Пн. Сер 15th, 2022
ПриватБанк знизим облікову ставку за депозитами

12 грудня НБУ на 2 % (із 15,5% до 13,5%) знизив облікову ставку. Це чергове і цілком очікуване зниження, у відповідності із тенденцією останнього року – адже ще на початку 2019 р. ставка становила 18%. Також воно цілком вписується у політику Нацбанку, який висловлює побажання до 2021 р. знизити її, за умови зменшення інфляції, аж до 8 %.

За стандартною процедурою, після цього зниження ним було направлено листи до державних банків, в яких висловлювалася рекомендація щодо зниження ставок за депозитами.

Ця пропозиція спрямована на те, щоб слідом за зниженням вартості вкладів вдалося здешевити і отримання кредитів. Хоча для вкладників така зміна є не дуже приємною, тим більше, якщо саме зараз підходить час переоформлення вкладів.

Читайте також Що буде з курсом до Нового Року. Чи «впаде» долар до 23 гривень

На ініціативу НБУ оперативно зреагував поки що лише ПриватБанк. Він вже знизив рівень ставок із 16% до 13,75% для вкладів терміном 9 та 12 місяців. Також було знижено їх рівень і для більш «коротких» вкладів. Що стосується доларових депозитів, то тут зниження ставок дуже відчутне – на третину, з 3% до 2%, для тих, що мають термін 9 та 12 місяців.

Жодної реакції щодо зміни ставок від Ощадбанку поки що не відбулося.

Інші банки також поки що нічого не змінюють, можливо, не бажаючи зайвого відтоку клієнтів наприкінці року через зниження дохідності депозитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *