Ставки знижено! Великі банки масово зменшують відсотки по депозитах

Після зниження 12 грудня Нацбанком облікової ставки першим відреагував ПриватБанк, зменшивши ставки по депозитах на 1-2%.

Невдовзі за ним те ж саме зробили ще 11 великих банків.

На 27.12.2019 р. на 9 та 12-місячні вклади у гривні відсоток зменшився в межах від 0,5% до 2,25%. Дещо більш значне зниження – у деяких банків до 2,5 % – торкнулося 6-місячних депозитів.

Найменше «постраждали» безстрокові вклади – ставки на них на даний момент знизили всього 4 банки, в межах 1-2%. Проте, зниження стало найбільш відчутним, адже взагалі по них рівень виплат нижчий, ніж по інших. І зменшення навіть на 1% відчутно знижує прибутковість цього виду депозитів для вкладників.

По рівню зменшення виплат лідером став Приват, який зменшив їх на 2-2,25%, в залежності від термінів вкладу. Також серед тих, хто найбільше «скинув» виплати – Райффайзен Банк Аваль, МТБ Банк, ПУМБ зі зниженнями у межах 1-2,5%, в залежності від виду депозиту.

Надходження вкладників по доларових депозитах стали меншими лише у 6 банках, серед яких – Приват, Сбербанк, Універсал Банк. Останній став лідером знижень, скоротивши виплати на 0,75-1,5% в залежності від термінів вкладів.

Також 5 банків знизили ставки і по вкладах у євро.

Ощадбанк досі тримає паузу, не знижуючи ставки по жодних депозитах.

Радимо звернути увагу: У якій валюті зберігати гроші 2020 році: розрахунки та аналітика

📢 Сподобалась стаття? Долучайся до нас у соціальній мережі 👍 Facebook та шукай наш канал у 👉 Telegram. Отримуй цікаві статті та новини відразу у стрічку!