Сб. Вер 14th, 2024
Як подається заявка до електронної чеги дитсадок

Для того, щоб дитина вчасно пішла до дитсадка, необхідно, щоб для неї було виділено місце. Для цього її слід зареєструвати в електронній черзі у садок, яка діє, як журнал обліку. Електронна черга дозволяє ефективно контролювати можливість зарахування малечі максимально прозоро через те, що батьки можуть без проблем слідкувати за реєстрацією і змінами черги в режимі онлайн.

Як подається заявка до електронної чеги дитсадок

До 2013 року включно система подачі заявок до дитсадка була складною і непрозорою. Вона була в паперовому вигляді, батьки мусили безпосередньо звертатися до райвно, і приходити для контролю, чи знаходиться дитина в черзі.

При цьому була велика кількість помилок і надзвичайно суттєвою була  корупційна складова. Діти зі списку могли зникати, або переміщуватися по ньому, залишаючись без можливості вступу.

Із 2013 року працює система електронного електронної реєстрації, яка міститься на сайті reg.isuo.org. Тут реєстрація відбувається буквально протягом лічених хвилин.

При постановці у чергу, при всій її легкості, слід бути уважним до вибору дитячої установи. Треба звертати увагу на те, що в різних дитячих садках встановлений різний вік прийому дітей. Малеча може е бути зарахована з починаючи з різного, від 2 до 4 років, віку. Тож, час зарахування слід прив’язувати до можливостей дитсадка.

Для того, щоб дитину можна було записати в електронну чергу безпосередньо онлайн, необхідно піти на вказаний сайт. Після цього проводиться реєстрація на ньому, для цього слід придумати та вказати свої логін та пароль.

Цікаво знати Нові зразки заяв: на субсидію та декларація про доходи громадян

Необхідно вказувати і електронну адресу, через яку з вами можна вести діалог. Після цього через цю електронну адресу ви проходите підтвердження та активацію вашого облікового запису.

Наступним етапом є вказування місця проживання і бажаного дитячого садка.

Потім на сайті заповнюється анкета, в якій вказується необхідна інформація про дитину і її батьків або опікунів.

Після цього малюкові буде надано номер в черзі.

Далі контролюється статус заявки – при перевірці ви маєте побачити текст на кшталт «зареєстрований у черзі».

Надалі діяльність батьків обмежується, за певним виключенням, очікуванням листа, що сповістить про зарахування.

Проте, не слід думати, що немає необхідності у контролі стану ситуації. Адже можливі якісь збої в електронній системі. Тому необхідно – бажано приблизно раз на місяць – переглядати, в якому стані є черга. Це гарантує, що через якісь помилки маля не опиниться поза нею.

Електронна «дитсадкова» черга: оформлення і контроль на сайті

Система дозволяє легко і швидко зареєструвати дитину в черзі на зарахування. Також є і можливість (і необхідність!) контролювати просування дитини у цій черзі.

Оскільки ця база даних є відкритою, у вільному доступі можна прослідкувати всю електронну чергу.

Які відомості відображаються у цій черзі у цій базі даних?

  • Реєстраційний номер дитини і та дані про час, коли вона була записана у чергу.
  • Ім’я, по-батькові, прізвище дитини.
  • Серія і номер свідоцтва про народження, які частково зашифровані (тобто не будуть видні будь-яким шахраям).
  • Інформація про обраний дитсадок та зміни в ньому.
  • Наявність пільг у дитини або її батьків.
  • Вік дитини та рік, коли планується вступ до дитсадка.

Будь-яку з наведеної інформації про дитину можна переглянути в будь-який момент онлайн.

В момент, коли дитину зарахували до дошкільного навчального закладу, до батьків на електронну пошту приходить інформація у вигляді листа, що сповіщає про необхідність приносити документи для зарахування. Тому при оформленні слід уважно перевірити електронну пошту, і в любому випадку вказувати ту, яка регулярно перевіряється і використовується. Інакше можна пропустити надходження листа.

Рекомендуємо статтю В Україні буде оновлено механізм видачі соціальної допомоги малозабезпеченим

Можна також, щоб дитина гарантовано потрапила у дошкільний навчальний заклад, зареєструвати її у заявках в кілька дошкільних установ. Це дозволяє, по-перше, гарантовано забезпечити дитині цей етап навчання, а по-друге, якщо черга приходить у двох садках одночасно, батьки можуть обрати більш зручний для них варіант.

Як подати заяву в садок кінець статті

Коли реєструвати дитину у електронній черзі до дитсадка

Раніше, до появи електронної черги, для того, щоб дитина могла вступити до дитячого дошкільного закладу, реєстрацію робили практично відразу після народження.

Зараз електронна реєстрація дозволяє подати заявку за рік до бажаного часу зарахування.

Правда, ті, хто звик перестраховуватися, можуть зареєструвати дитину, із вказуванням потрібного року вступу, навіть і в перший рік життя малюка.

Коли приходить черга дитини на вступ до дитсадка, на електронну пошту надходить лист, в якому міститься інформація такого плану «Є можливість зарахування в дитячий дошкільний навчальний заклад…».

Після отримання цього листа необхідно у термін 30 календарних днів принести до завідуючої дитсадком весь необхідний для зарахування пакет документів. Це слід зробити обов’язково, оскільки, якщо документи не подані, то заявка отримує статус відмови. Тому постановку на чергу в такому випадку прийдеться повторювати.

Пакет документів для дитсадка: що він містить

Зараз пакет документів, який необхідний для того, щоб дитину зарахували до дитсадка, містить такі папери.

  • Заява від батьків або офіційних опікунів – її заповнюють безпосередньо в кабінеті завідуючого.
  • Ксерокопія свідоцтва про народження (в залежності від дитсадка – 1-3 примірники).
  • Довідка про стан здоров’я дитини (вона має містити відомості про епідемічне оточення, її надає дільничний лікар або сімейний лікар).
  • Картка вакцинації.

Слід звернути увагу, що медичних обстежень при вступі до дитсадка більше не вимагають. Форму 026/о скасовано. Тобто, дитині не треба проходити детальний медогляд і здавати аналізи. Достатньо лише довідки, що дитина здорова і їй дозволена відвідувати дитячі заклади.

Що стосується інформації про хронічні захворювання, то її можуть вносити у документ виключно на вимогу батьків.

Вимагати медичну карту до дитсадка більше не можуть!

До 2018 року при вступі дитини до дошкільного навчального закладу батьки мусили забезпечити повний медогляд малюка із оформленням форми 026/о (медичної картки в дитсадок, як вона називалася). Причому для її отримання дитина мала пройти цілу медкомісію фахівців, що створювало багато проблем і батькам, і дітям.

Зараз, із 2018 року, медична картка в дитячий садок більше не вимагається. Наказом міністерства охорони здоров’я скасоване положення про необхідність проходження медкомісії для вступу до дошкільних закладів.

Причиною цього рішення стало те, що не садки не мають ліцензії на медичну практику, і не можуть проводити контроль стану здоров’я малюка і  робити профілактичні щеплення. Це тепер виключно прерогатива сімейного лікаря, який і має контролювати дитину. Тепер вся медична інформація про малюка є виключно в обраного лікаря, з яким батьки підписали декларацію.

медичну карту до дитсадка

Проте, для оформлення в дитсадок необхідно подавати картку щеплень (форма 063/о). Цей документ є обов’язковим, і за його відсутності у зарахуванні дитини може бути відмовлено.

Якщо з якихось причин профілактичні щеплення не зроблено, необхідно виконати наступне.

  • Перш за все, бажано поговорити за керівництвом дитсадка, можливо дитину зарахують і без щеплень.
  • Пройти ЛКК за участі епідеміолога, для того, щоб зробити висновок про стан здоров’я дитини, і отримати дозвіл на відвідування дитячого садка.
  • Звернутися із заявою до дитсадка повторно – але вже із наданням дозволу від медичної комісії. Якщо такий дозвіл є, то, відповідно до закону, відмовити у зарахуванні вже неможна.

Цікаво знати Особливості пенсійної реформи: збільшення пенсійних виплат в 2020 році

Якщо на ЛКК є відмова у дозволі, право на навчання у дитсадку для дитини можна відстоювати і у судовому порядку. Хоча набагато безпечніше для дитини позбутися вказаних комісією проблем. Після того, як фактор ризику усунутий, якому пройти комісію повторно, і отримати дозвіл від лікарів.

Пільги в електронній черзі до дитсадка

Нерідко виникає необхідність записати дитину у садочок, не очікуючи довго зарахування. Часто це пов’язано із необхідністю виходу на роботу, або через стан здоров’я батьків.

З 2019 року пільгове зарахування надане таким категоріям дітей:

  • з багатодітних сімей,
  • дітей-сиріт,
  • дітей вимушених переселенців,
  • дітей, у яких один із батьків – інвалід І групи,
  • дітей із сімей військових та учасників АТО
  • дітей із прийомних родин, або тих що проживають за опікунами,
  • дітей самотніх батьків (вдових),
  • дітей з інвалідністю,
  • дітей, що постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС (із присвоєнням інвалідності).

Ці малюки отримують можливість зайняти вільні місця без черги.

Пільги в електронній черзі до дитсадка

Пільги на оплату харчування надаються названим вище категоріям, а також

  • дітям із малозабезпечених сімей, що мають соціальну допомогу від держави,
  • дітям із санаторних або компенсуючих груп або садочків,
  • якщо двоє або більше дітей із одної сім’ї відвідують один і той же дошкільний заклад (на розсуд завідуючого).

Це є базовий список пільгових категорій, який може бути розширено у різних регіонах України. Він може розширюватися для різних груп населення, про що слід про що слід дізнатися перед реєстрацією дитини у черзі.

Альтернативний запис в дитсадок через районо

Електронна система, яка дозволяє швидко і комфортно поставити дитину на чергу до дитсадка, працює ефективно і задовольняє потреби громадян. Проте, через суттєву відсутність навичок використовування електронних технологій та острах багатьох мешканців нашої країни щодо використання ефективних технологій, залишається і «старовинний» варіант постановки на чергу у райвно (у сучасному виконанні).

запис в дитсадок через районо

Тож, для бажаючих поставити дитину на чергу у навчальний заклад у «класичний» спосіб, слід виконати такі дії.

  • З’ясувати графік прийому куратора, який займається зарахуванням у дитячі дошкільні заклади у райвно.
  • Відвідати його особисто, із паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом, і оригіналом і копією свідоцтва про народження дитини.
  • Після цього куратор поставить дитину в ту ж електронну чергу, заповнивши форму у ній замість батьків, і надасть номер реєстрації.

Рекомендуэмо статтю Усе, що треба знати про ID-картку: оформлення та переваги

У який дитсадок найкраще записати дитину

Якщо у малих містах вибір дитячих дошкільних закладів не дуже великий, і батьки усвідомлено планують віддати дитину до того чи іншого дитсадка, то у великих це є проблемою, оскільки існує велика кількість пропозицій.

Є певний набір порад щодо вибору, який складений психологами із урахуванням можливостей і оптимального режиму перебування дитини у дитсадку, і зручностей для батьків

Відповідно, перш ніж записати дитину до дитсадка, варто звернути увагу на такі параметри, які забезпечують комфортність відвідування дошкільного закладу.

  • Розташування. Найкраще вибирати той дитсадок, який розташований неподалік місця проживання.
  • Кількість дітей у групі. Бажано – невелика, від 5 до 10 малюків на одного вихователя.
  • Якщо планується віддавати дитину у дитсадок до трьох років – необхідна наявність ясельної групи або ясел.
  • Слід подивитися, наскільки гарний благоустрій дитячих майданчиків і наскільки гарно виглядають групи.
  • Важливим є розпорядок дня в садочку і наявність додаткових творчих занять, можливість відвідування логопеда, тощо.
  • За необхідності – наявність специфічних груп, які враховують потреби конкретного малюка.

Важливим є і те, який тип дитсадка обрати. Адже зараз в Україні є такі типи навчальних дошкільних закладів.

  • Стандартні дитсадки із загальним розвитком. Це установи, що працюють по стандартних державних програмах, які забезпечують оптимальний рівень підготовки до школи і розвиток дітей, який дозволяє досягти найкращого рівня навчальних та комунікативних навичок малечі.
  • Заклади комбінованого типу. Це великі дошкільні заклади, в яких є різні групи для кожної вікової категорії дітей. Вони дозволяють вибрати оптимальний режим навчання і розвитку, коли враховується фізичний стан, стан здоров’я дитини, психофізіологічний розвиток. В таких дитсадках є компенсуючи групи, а також ж відділення сімейного типу, прогулянкові відділення і звичайні, стандартні, із загальним розвитком.
  • Ясла та дитсадки компенсуючого типу. Це заклади санаторного і спеціального типу, які призначені для дітей, що мають певні проблеми із здоров’ям і потребують довготривалої терапії або реабілітації. Тут можуть навчатися діти із дефектами розвитку. Для того, щоб діти були зараховані до них, необхідне направлення лікаря.

В Україні є також і різноманітні розвиваючі центри, які дозволяють відвідувати їх не повний день, і сприяють ефективному розвитку дитини і отриманню різноманітних навичок, які дозволяють ефективне навчання. Тут із ними займаються психологи і педагоги, які мають певне спрямування навчання.

запис в дитсадок електронна черга

Як правило, це установи неповного дня занять. Розраховані вони на те, що їх відвідують діти як додаткові. Харчування тут не передбачається. Необхідно забирати дитину, залишаючи там її лише на певний час, а не на весь день.

Висновок

Система електронної черги дозволяє поставити дитину на чергу до дитячого навчального закладу максимально просто, і ефективно контролювати процес переміщення по черзі, легко знаходити варіанти дошкільних закладів, найкращих для дитини і зручних для батьків.

Звичайно, їх вибір вимагає зосередженості і серйозної попередньої роботи. Але електронна черга економить час на бюрократичній тяганині, що дозволяє батькам приділити більше уваги саме вибору оптимального навчального закладу, а не біганині по чергах.

Від Specialist