Чт. Тра 26th, 2022

З початку року заборгованість по зарплаті зросла на 21,8%. Вона на 1 грудня становила 2039,7 мільйонів гривень, для економічно активних підприємств. Хоча цей показник і менший, ніж у листопаді, на 10,6%, проте це – досить типове явище, коли в кінці року відбуваються спроби максимально погасити борги.

Загальна тенденція є досить невтішною – якщо подивитися, де спостерігаються найбільші проблеми.

Адже найбільше зросли борги у галузях, які мають забезпечувати майбутній розвиток країни, з одного боку, і тих, які є своєрідним маркером благополуччя населення – з другої.

Найгірша ситуація в освіті – там ріст заборгованості сягає 46,2% (досягши 58,848 млн. грн.), і в науці і технічній діяльності – 27,6%, що менше у відсотковому відношенні, але у загальному вираженні набагато більше, адже борг тепер в цій галузі становить 195,981 млн. грн.

Таке відношення викликає активний відтік найбільш кваліфікованих кадрів, які мусять перекваліфіковуватися або шукати заробітків за кордоном.

Рекомендуємо статтюСтавки знижено! Великі банки масово зменшують відсотки по депозитах

Галузі тимчасового розміщення та організації харчування – зростання становить 38,4%. Хоча в абсолютному вираженні сума виглядає, у порівнянні з іншими галузями, набагато меншою – «всього» 0,519 млн. грн., проте, вона демонструє вражаюче погіршення і без того не сильно розвиненої системи, яка фактично знаходиться у стані становлення, особливо у невеликих містах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *