Ср. Чер 29th, 2022
ID-картка процедура переваги використання

Нікого не здивуєш банківськими картками. Перехід на водійське посвідчення в ID-форматі відбувся плавно і непомітно. Звичними стали студентські, читацькі та інші квитки у «пластиковому виконанні». Проте, щодо паспорта – ID-картки досі точаться суперечки. У багатьох заміна викликає занепокоєння.

Хоча ID-картка – зручна заміна паспорту-книжечці, який, попри звичність, має масу недоліків, які ми просто не помічаємо.

Що являє собою паспорт – ID-картка?

ID-картка – це таке ж посвідчення особи, звичайний документ, як і паспорт у звичному нам паперовому форматі. Вона має всю необхідну інформацію, яка вноситься до «книжечки», і, до того ж, може містити додаткові відомості, що містять інші документ документи. Це дозволяє зменшити кількість документів, які треба мати при собі, і зменшує ризик їх втрати.

А ви вже знали Трудові книжки планують скасувати. Всі дані про стаж в електронному реєстрі

Новий варіант паспорта виконаний у вигляді картки зі стійкого пластику із «вшитим» чіпом. Такий стандарт використовуються для ідентифікаторів особистості у багатьох країнах. Чіп дублює інформацію та дозволяє внесення інформації з інших паперів.

Що заноситься у паспортну ID-картку?

Цей документ повністю замінює собою паспорт, який він закликаний замінити. Тобто, у ньому є те ж, що і у «простому» документі.

 • Фотографія (яка переведена у цифровий формат).
 • Назва країни.
 • Громадянство.
 • Прізвище.
 • Ім’я.
 • По-батькові.
 • Дата народження.
 • Стать.
 • Зразок підпису власника.

Є і номер документа – унікальний ідентифікаційний номер.
Вся інформація дублюється на чіпі.

Один ID-паспорт – замість папки документів

ID-паспорт, окрім тексту на пластику, має і додатковий елемент – чіп. На ньому повністю повторюються всі перелічені вище дані. Також може заноситися й інша інформація, в першу чергу – ідентифікаційний код (на майбутнє – щоб не носити із собою довідку про нього).

ID-картка процедура оформлення карти

На чіп паспорта можуть заноситися й інші відомості, з інших документів. Це позбавляє необхідності мати при собі велику кількість зайвих паперів, які може бути вкрадено або загублено.

Тим більше, що зчитати з ID-картки інформацію без спеціальних пристроїв неможливо, як і переклеїти фотографію, або підробити його. Тобто, він є краще захищеним, як і інформація, що занесена у цей паспорт. Він є більш безпечним у випадку потрапляння у руки шахраїв.

До паспорта можна, за необхідності, занести дані щодо сімейного стану, дітей, місце реєстрації проживання.

Єдина складність – це те, що зараз сканери поки що є не повсюдно, через що можуть виникати потреба у використанні «класичних» паперових документів на додаток до паспорта. Хоча й звичайна книжечка також потребує того, щоб при подачі документів приносили свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, довідку про ідентифікаційний код, тощо.

Кому і коли видають ID-картку?

Як і звичайний паспорт, ID- картку отримують, коли дитина досягає певного віку. Зараз паспорт – ID-картку видають підліткам, які досягли 14 років.
Також обов’язково карткою замінюються вкрадені або загублені документи. Обрати використання «книжечки» уже не можливо – адже у такий спосіб відбувається поступова заміна документів на картки.
Також паспорт замінюється і у випадку зміни прізвища при одруженні або розлученні.

ID-картка – документ не безстроковий

Ми звикли, що «паперовий» паспорт, отримавши у 16 років, будеш мати все життя (окрім якихось надзвичайних ситуацій, або зміни прізвища під час шлюбу). Але ID-картка видається терміном на 10 років.

У такий спосіб на документі завжди «свіжа» інформація про його власника, фотографія людини такою, як вона виглядає зараз, а не якою була колись. Тобто, трикратна за все життя заміна фотографії замінюється на зміну всього документа раз на 10 років, або у зазначених вище випадках зміни прізвища або втрати документа.

Цікаво знати економія на покупках Кращі кешбек сервіси України: як можна економити на покупках товарів

Виключенням є картка для підлітків від 14 до 17 років включно – для них паспорт оформляється терміном на чотири роки.

ID-картка як оформити в Україні

Як поміняти паспорт на картку

ID-картка – документ, який видається обов’язково підліткам, які отримують його вперше. Вони вже не можуть за бажанням отримати паспорт-книжечку.
Точно так не можуть вимагати і старого зразка документу кількома хто змінив прізвище або втратив документ.

З іншого боку, замінити звичайний паспорт на ID за бажанням поки що неможливо, оскільки їх видають тільки у перерахованих вище випадках. Для чого? Щоб не виникало проблем із їх виготовленням і не створювалися черги. Тим більше, що зчитувати ID поки що теж можна не повсюдно.

Хто виготовляє ID-картку?

Як і звичайний паспорт, ID-картки роблять за місцем реєстрації у відділах державної міграційної служби (ДМС) України. У майбутньому планують надати можливість виготовлення її у будь-якому відділенні ДМС, проте поки що їх оформлення прив’язане до реєстрації.

Є також можливість оформити документ у Центрах надання адміністративних послуг. Проте, центр має все одно розташовувався у тому районі, де зареєстрований той, для кого виготовляється документ.

Рекомендуємо статтю Як приватизувати земельну ділянку в Україні. Оформлення земельної ділянки у приватну власність

Єдиним виключенням щодо місця оформлення є переселенці, котрі можуть отримати ID картку за місцем фактичного проживання. Оскільки офіційне місце реєстрації є наразі недоступним на даний момент.

Які документи подають для отримання ID-картки

Які документи подають для отримання ID-картки

Для отримання картки, як і звичайного паспорта, необхідно подавати ряд документів, які підтверджують інформацію, яка надається.

При оформленні паспорту для підлітків, що оформлюють його вперше, необхідно надати такі документи.

 • Свідоцтво про народження.
 • Паспорти обох батьків (або документи що їх замінюють у випадках неповної сім’ї або народження дитини поза шлюбом, а якщо один із батьків не є громадянином України – потрібно надати довідку про реєстрацію дитини як громадянина України).
 • Документи щодо реєстрації місця проживання дитини.
 • Довідка про ідентифікаційний код (або, якщо дитина за релігійними або іншими причинами відмовилася від отримання коду – довідка про відмову прийняти його).

Дорослому для заміни паспорту треба подати такі документи:

 • Паспорт, який слід замінити, або довідку з поліції, якщо паспорт втрачено або вкрадено, разом з випискою з єдиного реєстру досудових розслідувань.
 • Документ, що вказує на причину необхідності заміни паспорта (наприклад, свідоцтво про шлюб, якщо міняється прізвище).
 • Довідка про ідентифікаційний код або про відмову його отримати.
 • Також надаються документи, що містять додаткову інформацію, такі як свідоцтво про народження дітей, довідка про місце реєстрації проживання, тощо.

платити за ID-картку

Коли треба платити за ID-картку

Неповнолітнім, що отримують паспорт вперше, він видається безкоштовно.
Дорослі платять при отриманні цього документа кожен раз.

Якщо документ видає ДМС за місцем проживання при досягненні віку заміни фотографії або при зміні прізвища – документ буде коштувати 279 грн. при терміні виготовлення становить 20 днів.

За більш швидке отримання документа – у 10-денний термін – вартість становить 366 грн.
Якщо ж паспорт приходиться замінюється через пошкодження або втрату – приходиться сплачувати ще й державне мито у розмірі 34 грн.

При зверненні до Центрів надання адміністративних послуг, таких як Державне підприємство «Документ», оплата буде більшою – 679 грн. за виготовлення за 20 днів, та 766 грн. – за 10-денне. При цьому також сплачується держмито у розмірі 34 грн., якщо паспорт виготовляється через його втрату або пошкодження.

Чому ID картка краща за паспорт книжечку

Чому ID картка краща за паспорт книжечку?

ID-картка виготовляється таким чином, щоб бути максимально захищеною від пошкоджень або несанкціонованого використання інформації. Тобто, цей документ є набагато менш доступним для шахраїв, і одночасно не втрачає якості у випадку потрапляння в екстремальній ситуації – наприклад, він може намокнути, не рветься і не розтріскується.

Цікаво знати В Україні буде оновлено механізм видачі соціальної допомоги малозабезпеченим

Друга перевага – на картку заноситься інформація не з одного, а з багатьох документів. Тобто він замінює собою цілий пакет документів, які можуть вимагати при наданні тих чи інших послуг, або оформлення тих чи інших документів.

Дехто боїться, що картка маленька, і її легко втратити. Проте, всі звикли, що банківські картки ефективно замінили гроші – і чомусь втрачаються рідше за десятку гривень. Тобто, ризик загубити паспорт такий вже й великий, не більший, ніж «прогавити» книжечку. А от шахраю викрасти цей документ серед різноманітних карток у сумці набагато складніше, оскільки його ще треба знайти.

До того ж, ID картка дозволяє відвідувати деякі країни, такі як Туреччина, без отримання загранпаспорта, хоча цей документ не є альтернативою закордонного паспорта.

Також ID-картка, отримана зараз, зменшить проблеми, коли перехід на нові стандарти документів стане гостро необхідним.

І взагалі, законодавство і звички змінюються, у відповідності із змінами світу і використанням інформаційних технологій. Це робить паперові документи морально застарілими.

Від sasha40

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *