Пн. Кві 15th, 2024
Що таке ковідний сертифікат та як він допоможе подорожувати у Європі

Уже другий рік поспіль наші громадяни планують літній відпочинок або відпустку не лише опираючись на фінансову складову. Коронавірус вніс багато коректив у повсякденне життя та ускладнив пересування між країнами. Цього року для мандрівників з’являється перша надія на поліпшення та спрощення життя. Наша країна та ряд інших упроваджують електронні ковідні паспорти (сертифікати). Як вони діють та як пересуватись із цим документом розберемось у статті.

Ковідні паспорти в Україні

Ковідний паспорт або сертифікат містить дані про завершення курсу вакцинації фізичною особою від коронавірусу, пройдені негативні ПЛР-тести або одужання після хвороби. Вся інформація обробляється та систематизується згідно з чинними вимогами Digital Green Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ міністерством цифрової політики та МОЗ. Орієнтовна дата запуску – 1 липня 2021 року, що спростить пересування громадян під час пандемії.

Всі дані вносяться через електронну систему охорони здоров’я, а сам документ можна отримати у лікаря або згенерувати через додаток «ДІЯ». Потрібно сказати, що сертифікат може бути у паперовій формі та в електронній QR-код для отримання доступу до даних по конкретній людині.

Представники влади повідомили про можливість створення двох видів ковідного сертифіката: для внутрішніх пересувань всередині країни та зовнішній, для подорожей закордон. У процесі розробки дизайн та формат може бути змінено, згідно з потрібними міжнародними вимогами. Це дозволить подорожувати до країн ЄС та інших.

Рекомендуємо прочитати статтю про Декрет для чоловіків: ВРУ ухвалила новий закон для чоловіків

Важливо розуміти, що ковідний сертифікат немає нічого спільного із міжнародним свідоцтвом про вакцинацію, що отримують наші громадяни після отримання 2-х доз вакцини від коронавірусу. Його можна використати для в’їзду лише у країни які визнають цей документ, а видається лише у паперовій формі.

Використання ковідного сертифіката для подорожі у ЄС

Для мандрівників із ковідним сертифікатом цього літа буде можливість відвідати Європейський Союз. Спочатку кордони відкриють для громадян, учасників ЄС, а вже потім для інших країн. Нараз уже 9 країн приймають та запустили ковідні паспорти: Німеччина, Греція, Бельгія, Литва, Польща, Іспанія, Хорватія та Болгарія. Інші країни планують запусти його із 1 липня. У всіх інших країн додатково буде 6 тижнів, таким чином повноцінний туристичний сезон із середини серпня має відбутись.

Як виглядає ковіднй сертифікат (паспорт) для подорожей у ЄС
Як виглядає ковіднй сертифікат (паспорт) для подорожей у ЄС

Ковідний електронний паспорт ЄС також буде у електронній формі та паперовій формі, містити інформацію про походження курсу вакцинації, пройдені тести ПЛР та перенесені захворювання. Даний документ буде діяти на території країн учасників Європейського Союзу та окремо у Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейні та Швейцарії. Окремо повідомили, що можуть бути визнані ковідні сертифікати інших країн, що були розроблені згідно до вимог Єврокомісії.

Куди можуть поїхати українці із ковідним сертифікатом влітку

Міністерство закордонних справ повідомляє про доступність в’їзду нашими громадянами у 107 країн. Певні взагалі не мають особливих обмежень, наприклад Чорногорія, Албанія, Македонія та ряд африканських країн.).

Велика кількість країн вимагають мати із собою негативний тест на COVID-19 або довідку про вакцинацію, це Греція, Кіпр, Єгипет, Грузія, Багамські острови. Інші пропонують пройти ще додатково самоізоляції. Краще за все переглянути інтерактивну карту МЗС України.

Від Specialist