Пн. Бер 4th, 2024

Станом на 12 березня, усі світові фондові ринки різко знизилися через коронавірус.

Центральний європейський банк 12 березня зробив засідання, на якому не став змінювати жодних ставок, проте він оголосив про спеціальний пакет стимулюючих заходів в умовах поширення вірусу Covid-19. Також центральний банк збільшив закупку активів на ринку на суму понад 120 млрд євро. Європейський центральний банк зберіг свої ставки, адже не помітив жодних ознак напруженості на фінансових ринках.

За підсумками, які були проведені 12 березня, зведений індекс одних з найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 зменшився на 12%, німецький DAX — на 13%, британський FSE 100 — на 11%.

Цікаво знати: В ОПЕК не досягли компромісу щодо скорочення видобутку, ціни на нафту обвалилися

Варто зазначити, що обвалилися й американські ринки. Падіння на світових ринках відбулося після того, як ВООЗ заявила про поширення коронавірусу. Сам же президент США оголосив заборону на в’їзд в країни Європи.

Слід зазначити, що саме поширення вірусу Covid-19 спричинило найбільший обвал індексів на фондовому ринку. Останній раз таке траплялося ще в 1987 році.

Індекс S&P 500, до складу якого входить 500 компаній світу, знизився на 10%. Загалом від найвищої позначки він втратив аж 27%.  Промисловий показник Dow Jones втратив понад 10%.

Цікаво знати: В Україні збільшилась середня пенсія: скільки будуть платити

Варто зазначити, що таким чином був завершений ріст індексів, який тривав понад 11 років.

9 березня ціни на нафту почали різко падати, вони знизилися на 25%. Це було пов’язано з провалом переговорів з ОПЕК. Переговори закінчилися розривом договору між ОПЕК та Росією. Слідом за зниженням цін на нафту, почали обвалюватися світові фондові ринки. 10 березня ціни на нафтовому та фондовому ринку відіграли частину падіння, але 11 березня вони знову почали різко падати.

Від