Вт. Вер 10th, 2024

За результатами січня промисловість продовжує падати. За даними Держстату, виробництво знизилися на 5,1% у порівнянні з тим же періодом 2019 р. Відносно грудня 2019 р. спад складає 8,4%.

Найбільше скорочення серед галузей виробництва протягом року – зменшення обсягів виробленої електроенергії та газу (на 11,8%). При цьому наші можновладці аж ніяк не можуть домовитися з компаніями, що використовують відновлювані джерела енергії – найбільш передовою та стрімко зростаючою галуззю енергетики. Конфлікт стосується зниження «зелених» тарифів, котре призведе до повернення України до використання «традиційних» джерел енергії, що йде у розріз зі світовими тенденціями. Падіння добувної і переробної промисловості дорівнює, відповідно, 2% та 4,5%.

На фоні цього зростають фінансові обороти в IT-сфері. Водночас, найбільш затребуваними є професії, зі сферою торгівлі, IT, спеціалісти для виробництва – в першу чергу різноманітні технологи. Саме за цими напрямками є найбільше вакансій у великих містах України.

Це доводить, що наша країна рухається в тому ж напрямку, що і весь цивілізований світ, переходячи від сировинної економіки до постіндустріальної, коли найбільш важливою стає людина і забезпечення її оптимального життя.

Тож, падіння виробництва слід сприймати не як катастрофу, а як перехід до більш сучасної моделі економічного розвитку, для якого Україна має гарні перспективи, оскільки ще зберігся високий рівень освіти, який зможе забезпечити ефективність країни на світовому ринку завдяки інтелектуальним здібностям і сучасним технологіям.

Читайте також: Зелена енергетика в «Зеленому» виконанні: замість підтримки – розмови про «спілкування»

Від