Пн. Кві 15th, 2024

На ринку фізичної нафти у Сполучених Штатах Америки (США), ціни впали нижче нуля і фактично виходить так, що виробники платять споживачам за те, щоб вони забрали нафту.

Перше впали ціни на густу нафту, яку зазвичай використовують для виробництва дорожнього бітуму.  Нещодавно торговий дім поставив 20 центів за один барель на нафту, тим самим зробив так, що виробники фактично платять споживачам за позбавлення від нафти.

У світі фізичної нафти, де вона фактично переходить з рук в руки, виробники отримують дуже мало грошей, через те, що попит на нафту дуже сильно зменшився. Ціни на нафту марки West Texas і Brent коливаються в районі 20 доларів за 1 барель.

Нафтові трейдери заявляють про те, що й інші джерела нафти скоро побачать різке зниження цін, це буде пов’язано з тим, що нафтопереробні заводи скоротять кількість оброблюваної нафти.

Цікаво знати: МВФ, Світовий банк і ЄБРР готові допомогти Україні здолати коронавірус — президент України

Через те, що Саудівська Аравія оголосила війну Російській Федерації, знизилися ціни на нафту у всій Європі

Після розриву угоди з ОПЕК Російська Федерація почала втрачати по 150 млн доларів на день.

На Лондонській біржі після початку торгів різко почали падати акції російських компаній.  Торги відкрилися зниженням на 15-35%.

У Російській Федерації різко почав зростати курс долара, це у свою чергу призведе до підвищення цін на імпортну техніку в середньому на 30%

У Росії відбувся чергове зниження курсу рубля.

За останні 7 днів, після початку нафтової війни між Саудівською Аравією та Російською Федерацією та обвалу курсу рубля, інвестори вивели 1,5 млрд доларів з РФ.

Економісти вважають, що цінова нафтова війна, це всього лиш особистий конфлікт між главою “Роснафти” та наслідним принцом.

Від