Сб. Тра 25th, 2024
Монета номіналом у 10 гривень

З 3-го червня в обіг увійде нова 10-ти гривнева монета. Її уже представив Національний банк. Поява монети відбувається в рамках програми оновлення банкнотного ряду національної валюти. Паперові банкноти номіналом 10 гривень будуть замінені поступово. Саме ця монета стане останньою в процесі заміни паперових грошей монетами.

Нова монута номіналом у 10 гривень від НБУ

Прес-служба Національного банку України зазначає, що тепер гривневий ряд матиме 12 номіналів. З них 6 відповідатиме монетам: 10 копійок та 50 копійок, а також 1-2 гривні, 5 та 10 гривень відповідно. Банкноти ж матимуть у своєму ряді 6 номіналів: 20, 50 гривень, а також 100, 200, 500 та 1000 гривень.

Введення монети є дуже важливим для економіки держави, адже значно економить кошти. В середньому монета може прослужити близько 25 років, а от паперова банкнота всього кілька років. Монети виробляти простіше та легше. Таке нововведення дозволить зекономити Україні близько 1 млрд. гривень.

Нова монета номіналом 10 гривень від НБУ

На початку введення монети в обіг їх запуститься 5 млн. штук. Обмінювати паперові 10-ти гривневі купюри не потрібно. Вони поступово вийдуть з обігу. На перших етапах можна буде розраховуватись як монетами, так і банкнотами.

Цікаво знатиЯкі банкноти найчастіше підробляють в Україні – статистика від НБУ

Реверс монети прикрашений портретом гетьмана Івана Мазепи. Аверс має в центрі номінал «10», він обрамлений давньоруським орнаментом.

Від Specialist