Чт. Лис 21st, 2024

Останнім часом, попри всі тривожні прогнози аналітиків, спостерігається зростання ВВП України. Воно у 2019 р. становило більше ніж 3%. Такий приблизно рівень зростання передбачається й у 2020 р.

Проте, навіть на фоні зростання ВВП досить похмуро виглядає ситуація із виробництвом. Спостерігається сильне зниження його обсягів. Багато хто з цього приводу б’є на сполох, але варто розібратися, спад якого виробництва ми спостерігаємо.

В першу чергу відбувається падіння металургійного виробництва. Це пов’язано зі зниженням вартості металу на світових ринках, і одночасно – з великою вартістю руди та інших ресурсів для виробництва металу. На вартість виробництва суттєво впливає й тенденція до подорожчання енергоносіїв.

Слід додати також, що українське металургійне виробництво знаходиться далеко не на рівні ХХІ століття по рівню технології, надзвичайно енерговитратне, і, відповідно, виграє тільки на дешевих ресурсах, які зараз відсутні. Низький рівень технологій має й іншу сторону, що стосується кожного: металургійні виробництва забезпечують колосальні викиди токсичних речовин.

Тож, зменшення металургійного виробництва, з одного боку, не дуже гарно впливає на зростання ВВП, зате може цілком позитивно сказатися на здоров’ї нації.

Інша причина зменшення виробництва – надмірно тепла зима. Вона полегшує життя пересічних громадян, оскільки вимагає менших витрат на сплату послуг по забезпечення тепла у квартирах. Але зменшення виробництва тепла , здешевлення газу і полегшення для кожного обертається, з іншого боку, зниженням виробництва.

В той же час в Україні простежується і цікава загальносвітова тенденція: зростання не ресурсоємні, а інтелектуально місткі варіанти виробництва, серед яких значною мірою виділяється робота, пов’язана з діджиталізацією суспільства. За останній час в Україні спостерігається зростання сектору IT. А по стрімкому росту кількості фрілансерів, котрі зайняті у сфері IT, графічного та веб-дизайну, програмування, маркетингу, копірайтингу й інших затребуваних галузей Україна у 2019 році займала 5 місце в рейтингу країн зі зростанням ринку фрілансу. Їх кількість за останній рік зросла більше ніж на 30%.

Переважна більшість спеціалістів, що згодні працювати на фрілансі – це люди, молодші 35 років. Що показує консервативність більш літніх людей та певну недовіру їх до новітніх технологій, а також звичку до пострадянських стереотипів «стабільності». Частіше на фрілансі працюють чоловіки, а не жінки.

Таким чином, ми бачимо, що Україна поступово із аграрної та промислової, з великим забрудненням оточуючого середовища, перетворюється на країну сучасних технологій, яка може дозволити собі створення суттєвих високотехнологічних продуктів, які цікаві партнерам по всьому світі.

Вас зацікавить такожІнфляція знизилася, промислове виробництво скорочується

Від