Поки карантин COVID-19 триває випускникам загальноосвітніх шкіл саме час подумати про вступ до навчальних закладів для здобуття фаху. Оформлення свідоцтв про закінчення базової середньої школи, видача табелів відбуватиметься до 15 червня.
Навчальний рік має бути завершеним до 01 липня. Підсумкову державну атестацію для учнів 4-х та 9-х класів скасовують. А ось для учнів 11-х класів ЗНО не відмінили, графік сесії основної маси припадає з 25 червня до 17 липня. Результати планують оголосити до 29 липня.
Терміни подачі документів для вступу та прийом абітурієнтів на навчання
- До 01 серпня потрібно зареєструватися у електронному кабінеті абітурієнта.
- З 13 до 16 серпня відбуватиметься прийом документів від вступників, які здаватимуть іспити чи проходити співбесіду.
- З 13 до 22 серпня заклади будуть приймати документи від осіб, які вступають за результатами ЗНО.
- З 01 до 12 серпня будуть тривати творчі конкурси та вступні іспити осіб на бюджетну форму навчання.
- З 13 до 22 серпня будуть проводитися творчі конкурси та вступні іспити для осіб на контрактну форму навчання.
- З 16 до 18 серпня навчальні заклади проводитимуть співбесіди для зарахування.
- На вечірню, дистанційну та заочну форму навчання кожен заклад буде визначати окремо і це буде прописано у внутрішніх Правилах прийому документів в 2020 році.
- До 20 серпня планують оприлюднити списки осіб за рейтингом та які будуть рекомендовані до зарахування стосовно результатів співбесіди чи творчих конкурсів.
- До 27 серпня буде оприлюднено списки за рейтингом вступників, які будуть зараховані за результатами ЗНО, екзаменів і творчих конкурсів
- До 31 серпня потрібно подати документи для зарахування абітурієнта на бюджетну форму навчання.
- До 05 вересня відбудеться зарахування абітурієнтів на бюджетну форму навчання.
- До 30 вересня буде відбуватися зарахування абітурієнтів на контрактну форму навчання.
- До 15 вересня буде відбуватися перегляд та переведення на вакантні місця бюджетної форми навчання абітурієнтів, які мають пільги із контрактної форми навчання.
Умови вступу до навчальних закладів та які зміни відбулися
Абітурієнти, які вступатимуть на державну форму навчання зможуть подати документи лише на п’ять спеціальностей. У кожній заяві вступник має вказати перевагу, чому він обрав саме цю спеціальність.
На бюджет кількість балів за результатами ЗНО не повинна бути менше за 125.
На контрактну форму навчання кількість заяв не обмежена.
Такі спеціальності як “Медицина”, “Стоматологія” та “Педіатрія” будуть вимагати не менше як 150 балів по ЗНО.
“Міжнародні відносини”, “Право” підвищили на свої спеціальності прохідний бал до 140.
На бакалаврат вперше, що є важливим, мають змогу подавати сертифікати ЗНО за 4 роки (2017-2020 р.р. з усіх предметів, окрім іноземних мов). Сертифікатами за різні роки можна маневрувати.
Рекомендуємо прочитати: Нова система фінансування університетів: кому стане краще?
Не змінився формат подачі документів, їх як і в минулому році надсилають через особистий електронний кабінет.
Розширення формату та можливостей абітурієнтів онлайн
Для подання документів не потрібно будь-куди їхати вступникам, все можна оформити сидячи за комп’ютером вдома і це не пов’язано із карантином. Вступна кампанія так триває уже 4 роки.
Стала доступною така подача і для магістратури. Контакт із вступниками здійснюється через Zoom, Google Meet та соціальні мережі.
До такого розвитку подій навчальні заклади постійно готуються. На постійному контролі стоїть матеріально-технічна база, що дозволяє якісно забезпечити усі етапи реалізації вступних іспитів.
Не мало важливим для цього є якісний інтернет. У багатьох закладах проводять онлайн консультації, а також дні відкритих дверей.
Все робиться для того аби вступникам було донесено максимум інформації про факультет, умови начання та спеціальність, до якої в майбутньому будуть готувати спеціалістів навчального закладу.
Нововведенням є те, що подачу оригіналів документів можна надіслати звичайною поштою, завдяки змінам, які затвердило Міністерство освіти і науки. А щоб документи швидше були у навчальному закладі в оригіналі заяви можна самостійно накласти електронний підпис та відправити її через електронку.
На спеціальному ресурсі Міністерства цифрової інформації можна все оформити. А оригінали решту документів донести на початку навчального року, коли приступите до навчання.
Така процедура подачі стосується і контрактної і бюджетної форми навчання. За допомогою електронного підпису вступники на платну форму навчання можуть підписати одразу й договір із навчальним закладом, згідно якого будуть навчатися. Це залежить тільки від самого закладу.
Цікаво знати: Отримати кредит для студента в банку чи МФО онлайн
Отож, дорогі вступники, навчальними закладами та МОН все зробленого для полегшеної форми подачі документів та подальшого Вашого вступу на спеціальність, яка буде Вам до душі. Тому відповідально ставтеся до здачі ЗНО та вступних іспитів.
Добре подумайте на яку саме спеціальність вступати, адже від цього буде залежати Ваше працевлаштування та бажання працювати за освітою. Дотримуйтеся епідеміологічних норм та щасти Вам.