Нд. Лис 24th, 2024

За даними Міністерства економіки, найбільш успішними стали в українській економіці IT-сектор та сільське господарство. Котрі продемонстрували стабільно високий рівень взаємодії з глобальною економікою, а також покращення ефективності роботи.

На допомогу IT прийшли високий рівень глобалізації цих технологій, можливість взаємодіяти з усім світом, високий рівень оплати і при цьому сприятливе оподаткування. Також важливим стало і те, що українські IT-спеціалісти є застребуваними в світі. Вони мають високий рівень кваліфікації при менших фінансових запитах і при високому рівні виконання робіт.

Сільське господарство України виграє як через дешеву робочу силу, так і через наявність ґрунтів, що мають і досі високий рівень родючості і досить низький рівень ризиків несприятливості урожаю.

Було також названо ще два успішних напрямки української економіки – це хімічне виробництво та фармацевтика.

На користь фармацевтики спрацювало те, що українці через фінансові проблеми стали обирати вітчизняні ліки, які при низьких цінах мають досить непогану якість.

Хімічна промисловість розвивається через попит на внутрішньому ринку, в першу чергу суттєвий запит з боку сільського господарства. Але тривожить те, що, окрім відкриття нових виробництв, відновлюються існуючи і закриті, які можуть мати старі технології, які не забезпечують високого рівня охорони довкілля і можуть негативно впливати на здоров’я жителів країни.

В той же час споживчі настрої українців далекі від райдужних, і поступово продовжують знижуватися, порівняно із моментом після виборів президента. Адже рівень життя ніякої чином не поліпшився. Як результат, індекс оцінки поточного доходу продовжує знижуватися порівняно із грудним 2019 року, причому особливо це помітно для тих, хто старший 60 років. Також знижується рівень індексу очікуваної динаміки безробіття й індекс поточного особистого доходу.

Цікавим є зниження індексу доцільності робити великі покупки.  Адже, хоча  індекс економічних оцінювань та інфляційних оцінювань залишаються майже без змін, хоча і з тенденцією до зниження, небажання робити великі покупки демонструє особистий страх щодо ефективності подальшого розвитку економіки і можливості витримати фінансове навантаження такого плану покупок для сім’ї.

Таким чином, хоча певні галузі економіки і розвиваються досить непогано, загальний стан її далекий від чудового, а очікування людей після післявиборної ейфорії поступово повертаються до реалістичного оцінювання ситуації і розуміння, що миттєвої появи великої кількості бонусів очікувати не приходиться.

Читайте також: Українська економіка: виробництво падає, фріланс зростає

Від