Сб. Лис 23rd, 2024
Долар по 30 гривень

На фоні постійних новин про пандемію корона вірусу та темпи його поширення, наші громадяни можуть бачити і різке падіння гривні (ріст курсу долара та євро). Чому все так пов’язано та що очікувати найближчим часом?

Вже сьогодні (на момент написання даного матеріалу) офіційний курс долара від НБУ було встановлено на рівні 27,26 грн, що на 0,21 грн більше ніж минулого дня. На чорному ринку середній курс долара коливається на рівні 28,2 грн (продаж). Такі темпи зростання відбуваються вже останній тиждень.

Валютні коливання почались у період 7 по 9 березня, саме тоді ми почали отримувати перші тривожні новини: обвал світових фондових ринків та цін на нафту, поширення корона вірусу. Першими «відреагували» на ситуацію обмінники валют, а все потім на міжбанку.

Потім почались обмеження про скорочення авіасполучення між країнами та введення надзвичайної ситуації в деяких областях. ЗА результатами тижня курс долара збільшився на 1,2 (4,8%) якщо порівнювати із 06.03.2020 року. Для того, щоб утримувати гривню від «крутого піке» регулятор витратив рекордні 1 мільярд доларів.

Рекомендуэмо статтюКоронавірус наносить удар по український економіці: прогнози та наслідки

Як уже зазначили вище, на чорному ринку продаж долара сягає 28,2 грн, а на міжбанку «зелений» продають по 27,41 грн. Ось така різниця майже в гривню показує одне – значну потребу населення у готівці валюти.
Панічні настрої населення призвели до нестачі її у касах банків, через цю ситуацію НБУ порадив купувати долари онлайн через інтернет-банкінг.

Що буде з курсом долара найближчим часом

Згідно даних, валютних резервів у Національного банку України має вистачити на стримування девальвації гривні ще довгий час. Продовжувати цей процес буде потреба у гривні через депозити фізичних осіб, залишки на рахунку юридичних, депозитні сертифікати НБУ, погашення ОВДП у національній валюті тощо.

Всього на ринок може потрапити до 320 мільярдів грн, резервів вистачить для стримання попиту. Саме якщо такі умови будуть виконані, то курс у 30 грн буде «за щастя» для України: покращити умови експортерів, додасть надходжень до бюджету, а це вже змінить вектор економіки.

Якщо ж Наша влада почне загравати із «друкарним станком», зміна відносин із Міжнародним валютним фондом (коли справа ПриватБанку отримає зворотний напрям та повернуть його колишнім власникам), тоді ситуація більш схильна до 32-35 гривень за долар.

В будь-якому випадку ситуація у сторону зменшення не очікується найближчим часом. Велика доля економіки прив’язана до американського долара, саме тому для нас дуже чутливі «економічні сварки» та проблеми на ринках США, Китаю.

Цікаво знатиВ Україні зросли ціни: що здорожчало найбільше та чи буде дефіцит товарів

Головне не піддаватись паніці не бігати та шукати готівку в обмінниках, адже саме попит на валюту буде спричиняти ріст котирувань на нестачу готівкової валюти, а на фоні закритих авіа перельотах, коли доставка готівки неможлива, до закінчення обмежень вірусу. Для тих хто ж вже отримав надходження у валюті – можливо не найгірший час для обміну та заробітку на курсових коливаннях.

Від Specialist