Пт. Лис 15th, 2024
Зростання цін на продукти харчування в Україні

Експерти вважають, що збільшення цін на деякі продукти — тимчасове і ніякого дефіциту немає. Зростання цін на продукти почалося після карантину, який ввели через вірус Covid-19.

Одразу ж після карантину люди почали змітати з дешеві продукти. Так спочатку у магазинах з полиць зникли деякі продукти, а потім з’явилися, але вже з вищими цінами: замість 20 грн/кг – 30 грн/кг. Часник, лимони, цибуля подорожчали на 40%. Часник з 60 злетів до 90 грн/кг, лимони з 30 до 50 грн/кг. Навіть цибуля подорожчала — з 6 грн до 10 грн.

Якщо ж під час карантину, гречка стала лише жертвою паніки, ти лимон, цибуля і часник — це продукти, які купують в першу чергу під час вірусних інфекцій.

Експерти заявляють, що збільшення цін на продукти тимчасове і ніякого дефіциту немає. Але найближчим часом ціни на цитрусові зростуть.

“Також зростання цін було зафіксовано в магазинах економ сегментів не лише в Україні, але й за кордоном. Там скуповують продукти першої необхідності, за доступними цінами. У магазинах середнього цінового сегменту немає дефіциту, полиці щодня поповнюються” — про це заявив голова Національної ради економічного розвитку.

Цікаво знати: Коронавірус наносить удар по український економіці: прогнози та наслідки

Варто зазначити, що для більшості торгових мереж, підвищення цін — справа доволі вигідна, але водночас ризикована.

Торгові марки виграють в випадку, якщо постачальники збільшать ціни. Але навряд чи хтось захоче ризикувати через якісь продукти — адже всі ще пам’ятають кримінальні справи, які були відкриті Антимонопольним комітетом України, ще у далекому 2015 році, через необґрунтоване підвищення цін на гречку.

Ціни на продукти в Україні

Це може призвести до суттєвих штрафів — до 15% від суми річного обороту, це може негативно вплинути на бізнес. За договором, ніхто не має права безпідставно збільшувати ціни, адже це може грозити великим штрафом — про це заявив голова Національної ради економічного розвитку.

Також він стверджує, що деякі торгові мережі можуть виграти, за рахунок збереження старих цін.

Однак, різке збільшення цін на цитрусові та інші продукти, попит на яких збільшується у період ГРВІ — цілком можливе.

Через те, що попит на цитрусові (зокрема на лимони) збільшився, то в Україну їх стало надходити менше і найближчим часом, ціни на них зростуть, але це буде тимчасово.

Цікаво знати: Коли прилітають лелеки, або Citizen Science проти коронавірусної депресії

Ціни зменшаться тоді, коли з’являться нові партії продуктів — про це заявляє член Економічного дискусійного клубу.

Постачання продуктів відбувається чітко за графіком, і якщо люди в паніці розберуть одні товари, то відповідно бізнес збільшить ціни на них. Але це буде тривати до того часу, як почнеться постачання продуктів. І потім підвищенні ціни почнуть знижуватися до старого рівня.

Курс долара різко пішов у гору, через це й подорожчали лимони. Але експерти заявляють, що найближчим часом зростуть ціни на усі цитрусові.

Експерти стверджують, що найближчим часом в усіх супермаркетах будуть черги, як у Європі.

Через те, що ввели особливий режим епідеміологічних заходів, в Європі у супермаркети впускають лише 5-6 осіб. Таке скоро буде і в нас.

Експерти вважають, що українцям не варто остерігатися дефіциту продуктів.

Експерти заявляють, що завжди були проблеми з продажем товарів. Але на сьогоднішній день ситуація розвивається помірно, жодних проблем з дефіцитом не буде.

Цікаво знати: Найпоширеніші міфи про лікування та запобігання коронавірусу серед населення

Навіть тієї ж самої гречки, вистачить кожному. За останні три роки ціни на неї зросли на 70%. У нас є великі запаси гречки з Казахстану. Щоправда вона не зовсім така, до якої ми звикли, але вона є і ціни на неї доволі низькі. Через паніку люди скупили гречку-цитрусові-сіль, але це не вплинуло на обсяги запасів товарів. На сьогоднішній день продуктів більш ніж достатньо і їх вистачить, щоб забезпечити усіх українців.

На київських продуктових ринках ціни також зросли на 5-7%. Але згодом, усі овочі та фрукти ще більше подорожчають, коли надійдуть нові партії продуктів. Адже усі овочі та фрукти, а також інші продукти на столичних ринках імпортні.

За даними, які надала Держслужба статистики України, картоплю і цибуля на та постачають такі країни, як: Польща, Нідерланди, Німеччина. А найбільшими транспортерами овочів — є Іспанія, Бельгія, Німеччина, Італія та інші.

Частка ринків, які працюють у роздрібній торгівлі України становить 65% — про це свідчать оцінки експертів. У 2017 році ця цифра становила менше 55%. Якщо торговельні мережі, не хочуть зв’язуватися з Антимонопольним комітетом, то ринок буде робити так, як йому вигідно.

Від