Заборгованість населення за комунальні послуги будуть реструктуризувати в обов’язковому порядку, а всіх незгодних змусять платити штраф до 50% від суми заборгованості. Можуть використовувати обмеження виїзду закордон, накладати арешт на нерухоме майно тощо. Саме такі заходи для боржників підготовлюють у законопроекті №3613, який подають до ВРУ депутати від «Слуги Народу».
Уже 9 червня 2020 року до Верховної ради України депутатами із фракції «Слуга Народу»: Ігор Кривошеєв, Михайло Лаба та Анатолій Костюх зареєстрували законопроект №3613 «Про внесення змін до деяких законів України щодо контролю та порядку погашення заборгованості за комунальні послуги». Він має кардинально вирішити питання щодо боржників за надані комунальні послуги.
Окрім того, у пояснювальній записці до законопроекту вказана цифра 63 мільярди гривень боргу населення за комуналку (25,5 млрд гривень за транспортування газу, електрику – 5,9 мільярди, опалення та гарячу воду 20,5 млрд, холодну воду 5,5 млрд, за утримання будинків 4,9 млрд, вивіз сміття та відходів 0,97 млрд гривень.
При таких сумах заборгованості отримують дестабілізацію роботи постачальники послуг, які не мають чим розраховуватись за енергоресурси, оплатити заробітну плату працівникам, сплачувати податки. Все це впливає на якість наданих послуг, від яких страждають порядні користувачі послуг, що справно сплачують рахунки. Автори законопроекту пропонують реструктуризувати заборгованості на термін до 5 років та збільшити розмір штрафів за несвоєчасну оплату комуналки до 20-50% від суми боргу.
Наразі процедура реструктуризації боргу можлива у судовому порядку. Комунальне підприємство подає позов на боржника, судові засідання та розгляд справи може затягнутись на роки. Автори хочуть виключити цю ланку, а боржнику буде достатньо для реструктуризації підписати типовий договір.
Процедура реструктуризації боргу обов’язкова для всіх боржників, а от підписання договору справа добровільна. У випадку відмови у справу втручається суд, рішення буде швидке та жорстке, ухилитись від сплати не вийде.
Вже цього року в Україні можуть здорожчати смартфони, планшети та периферія
На сьогодні за рішенням суду гасять не тільки тіло боргу, але й відсоток пені за прострочку у розмірі 3,65% річних. Згідно законопроекту пропонують ввести окремі штрафи та залишити пеню: за борги до 1 року 20% від суми, від 2 років – штраф становитиме 30%, більше трьох років штраф 50%.
Разом із пенею за прострочку відсотки будуть 23,65%, 37,65% та 60,65% відповідно. Після рішення суду із боржниками буде працювати виконавча служба, діятимуть жорстко, тому що боржників за комуналку прирівняли до злісних неплатників аліментів.
От такі справи та «покращення» чекають населення уже сього літа. Чи більшість населення не платить комунальні платежі принципово, чи просто не мають змоги оплатити «космічні рахунки», питання відкрите.
ПриватБанк повідомив про нову схему шахрайства: дзвінки з номерів банку
Гадаємо потрібно спочатку потрібно дати змогу людям оплачувати: підняти пенсії та заробітні плати, а не лише штучно збільшувати тарифи. Тому як останні події із закриттям енергоблоків приведуть до здорожчання електроенергії мінімум втричі вже цієї осені.
Сподобався матеріал? Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, корисні статті та цікаві новини будуть у Вашій стрічці.