Вт. Вер 17th, 2024
новий податок на смарфони в Україні

Вже цього року в Україні можуть подорожчати у ціні планшети, смартфони, телевізори, ноутбуки, жорсткі диски, аудіо системи, периферія та навіть – папір для друку. Все через новий закон, який покликаний захистити майнові права власників контенту. Рішенням Міністерства економіки почне працювати збір на приватне копіювання.

Всі ці дії пояснюють тим, що кожен користувач телевізора або смартфона завантажуючи фільми, музику, електронні книги безкоштовно використовує чужі інтелектуальні надбання, через це «страждають» автори.

Вартість винагороди для власників контенту будуть закладати ще при імпорті товару до України. Кошти будуть надходити до організації колективного управління (ОКУ), а вже вона буде зачисляти фінансові дивіденди авторам. Переговори між імпортерами та представниками ОКУ почались вже цього року у травні, але результатів щодо спільного рішення немає.

Імпортерів на цих переговорах представляє Європейська бізнес-асоціація, як не вважає тарифи на збори економічно обгрунтованими, а більше пережитком минулих років.
ОКУ представлена Українським музикальним альянсом (так, ж і такий) та Всеукраїнським агенством авторських прав. Вони стверджують, що система таких відрахувань авторам контенту працює вже у багатьох країнах світу.

Перший збір на приватне копіювання було впроваджено в Україні 2003 року, коли на ринку переважали аналогові пристрої. Користувачі здійснювали копіювання аудіо та відео касет та передавали копії знайомим, автори контенту зазнавали збитків.

Із того періоду почали створюватись окремі ОКУ, які й здійснювали відрахування за використання контенту із аудіо та відео касет авторам.

Час іде, технології розвиваються, а збір із тих часів залишився незмінний. У травні 2018 року ВРУ прийняла закон про Управляння майновими правами. Згідно з документом, пропонують відраховувати відсоток за потенційну ймовірність копіювання.

Оплата турів. Нюанси по курсах валют при оплаті поїздки

Згідно з текстом: будуть накладені відсотки на телевізори, смартфони, копіювальні машини та навіть офісний папір, адже його можна використати для створення копії книги. Даний варіант звичайно наближає нашу країну до європейських, але чи звикло наше населення платити за музику та відео? – напевно, що ні.

Різниця не лише у ментальності суспільства, а у відношення заробітних плат, коли за «офіційну мінімальну зарплатню» можна купити дешевий китайський смартфон, та забути на місяць про їжу, одяг, подорожі тощо.

Від Specialist