Окрім новин про економіку та пандемію коронавірусу ми зовсім забули про звичайні емоції, які може подарувати «відпочинок або відпустка». Велика кількість країн ще не відновила повноцінно транспортне сполучення, а охочих витрачати 14 днів на обсервації не багато. Ми підготували підбірку 5 красивих місцин нашої країни, які здатні Вас здивувати.
Лемурійське озеро у Херсонській області
Територіально розташоване недалеко від села Григорівка, Чаплинського району. Дістатись туди зручніше особистим автомобілем, але й можливо громадським транспортом. Із Херсона до с. Чаплинка регулярно курсують автобуси, а вже звідти найняти приватного перевізника.
Будьте готові, що дорога займе не мало часу, бо наразі перебуває у поганому стані. Проте ваші очікування та настрій миттєво підніме пейзаж, який побачите на місці.
Про походження озера місцеві розповідають дві версії:
- Перша про літак, який впав тут у 70-х роках, а від вибуху утворилась впадина, що і почала наповнюватись водою рожевого кольору;
- Другий варіант має історичне походження. Воно з’явилось на місці доісторичного Лемурівського моря.
Рожевий відтінок воді надають водорості Дуналіелла солоновидна, а сольоність води може сягати 300 грам на літр, тому його подекуди називають Українським «Мертвим морем».
Вода збагачена різноманітними мінералами, кислотами, азотистими речовинами, вуглеводами, солями хлористого магнію, йодистого натрію. Грязі є лікувальним та мають сертифікати ЄС.
Церква на воді біля Ржищева у Київській області
Ще один мальовничий куточок, до якого можна дістатись автомобілем або громадстким траспортом. Але потрібно розраховувати орієнтовно на 600 гривень оренди. Добиратись впла біля 30 хвили, за цей час можна насолодитись мальовничими краєвидами Дніпра.
Ще один варіант діститись туди через Лівобережжявід села Сошників орієнтовно 15 км бездоріжжям. Але старайтесь вибирати у такому разі хорошу погоду.
Навіщо побудували церкву на воді?
Насправді колись на цьому місці не було води, а Спасо-Преображенська церква розміщувалась посередині села, ще у 19 сторіччі. Уже із 70-х років, коли споруджували Канівське водосховище, вода затопила село Гусинці, це все що від нього залишилось.
Незатопленими лишились декілька пагорбів, що наразі виглядають як острівці. На одному із них була розміщена церква та дзвіниця, зараз знаходиться на відстані 200 метрів від берега.
Довгий час церква занепадала та руйнувалась назовні так і всередині. Із 2011 року відновлення даного храму взялись представники релігійної громади УПЦ із Борисполя. Ця місцина не залишить байдужим подорожуючого, будівля виконана у стилі українського барокко.
«Казковий рай» у Київській області
Продовжуємо подорож Київською областю, між селом Велика Бугаївка та Васильковом знаходиться мальовнича місцина «Казковий рай», це один із сотні таких у цій місцині, але саме він має дуже мальовничі пейзажі, за що і отримав свою назву.
Загальна площа ярів у Васильківському районі становить 416 гектарів, і цей є лише частинкою від великої площі. На фото його висота здається незначною, але насправді може сягати кілька десятків метрів.
Саме ця місцина здатна зачаровувати своїх відвідувачів, приваблює фотографів та простих перехожих, які хочуть отримати красиві кадри для блогу або сторіс.
Водоспад «Бурбун» у Хмельницькій області
Дуже цікава місцина у Хмельницькій області. Дістатись сюди реально лишена н приватному транспорті. Найближче село Лисець у Дунаївському районі, дорога не із найкращих, але веде прямо до водоспаду.
Даний водоспад відноситься до каньйону річки Бобрівка та має висоту 5 метрів, впадає у дуже мальовниче озерце. Останнє оточено скелями та специфічною рослинністю, саме за цим фоном їдуть любителі красивого фото. Вода має бронзовий відтінок та прохолодна.
Дана місцина набуває популярності лише останнім часом. Раніше про неї знали лише жителі навколишніх населених пунктів. Люди відпочивають, насолоджуються красою.
Станція протиповітряної оборони «Памір» у Чернівецькій області
Ще одна дуже мальовнича місцина розташована на горі Томпатик (висота 1565 метрів) покинута станція протиповітряної оборони «Памір», що у Карпатах.
Дістатись також не дуже просто. Спочатку потрібно доїхати до Чернівців, далі до села Шепіт (Путильський район), воно розташовано саме на українсько-румунському кордоні. Із села до закинутої радіолокаційної станції потрібно добиратись гірською дорогою близько 15 кілометрів.
Тут уже подолати такий шлях легковому автомобілі та туристичному автобусу неможливо, потрібно йти пішки або орендувати позашляховик. Із 1960-х до 1990-х року дана станція була секретним об’єктом, що розміщувався у гористій місцевості не просто так.
У період «Холодної війни» даний об’єкт повинен був забезпечувати радіолокацію величезної території: із турецького узбережжя і до Балтійського моря. Із 5 листопаду 1995 року дана база перестала існувати офіційно. Наразі збереглось 5 куполів та різні приміщення господарської діяльності.