Сб. Лис 23rd, 2024
Уроки цікаві онлайн. Навчання Онлайн уроки

Дану статтю хочемо присвятити корисній інформації для дорослих та дітей. Система освіти також розвивається завдяки ентузіастам та за участі сучасних сервісів Instagram, YouTube та TikTok, де можна подивитись не лише смішні ролики, але й «підчерпнути» нових знань.

У даній статті розповімо про популярні акаунти від викладачів та вчителів у соціальних мережах, які знайшли для себе новий напрямок залучення аудиторії (фізика, біологія, танці, українська мова). Отож про все по порядку.

Анна Доміч – вчителька хореографії у Новопечерській школі

Анна Доміч – вчителька хореографії у Новопечерській школі

Після початку карантину мільйони школярів відправили на примусові канікули та обмежили можливості для навчання. Але через деякий час Міністерство освіти та науки запустило проект «Всеукраїнська школа онлайн». Уроки почали транслювати майже всі вчителі для різних класів, але викладачів фізичної культури не долучили. Просто залишивши про це примітку в офіційному зверненні: «Пропонуйте Ваші ідеї – ми їх розглянемо».

Саме остання фраза і стала мотиваційною для Анни Домніч із Новопечерської школи почати щось нове. Запросивши до своїх запальних руханок відомих танцюристів, ведучих та зірок шоу-бізнес вона почала знімати запальні відео та викладати їх у мережі TikTok.

Наразі її перше відео за участі гімнастки Наталії Татарінцевої та танцюриста Жені Кота набрало більше 15 мільйонів переглядів. Чиновники оцінили старання тренера та додали її танцювальну зарядку до проекту. Дітям вона дуже сподобалась та набирала популярність.

Рекомендуємо прочитати Подорожі Україною: 5 мальовницих місцин, які рекомендуємо відвідати

Анна повідомила у інтерв’ю, що помітила як діти нудяться при звичайній розминці, тому й вирішила поєднати фізичну зарядку із танцювальними рухами ще декілька років тому. На каналі TikTok тренера Ви зможете порухатись разом із Світланою Тарабаровою, Монатіком, Юрієм Ткачем, Лесею Нікітюк та іншими популярними особистостями. Середня тривалість роликів 2-10 хвили, постійно додаються нові у період літніх канікул.

Павло Віктор

Вчимо фізику із Павло Віктором, вчитель Рішельєвського ліцею

Вчитель Рішельєвського ліцею у місті Одеса Павло Віктор у квітні цього року отримав срібну кнопку від YouTube. Таку нагороду отримують користувачі, які долучили до свого каналу більше 100 тисяч підписників.

Історія почалась 10 років тому, коли відсутні через хворобу учні на уроці просили вмикати скайп під час проведення уроку. Учитель із колегами уроків математики пішов назустріч. Такі трансляції мали багато незручностей – дивитися могла лише одна дитина та й не лишалось запису уроку.

Поштовхом до змін для учителя став карантин 2014 року. Саме тоді він записав та виклав у мережу свої перші уроки фізики на канал YouTube. Після закінчення карантину майже всі учні добре засвоїли матеріал, отже праця не була марною. Учитель запропонував адміністрації ліцею проводити онлайн уроки фізики. Для цього поставили професійну камеру, а трансляція користувалась популярністю серед користувачів.

За кілька років учитель Павло відзняв повний курс фізики 9-11 клас. Наразі на каналі вчителя у YouTube можна ознайомитись із онлайн уроками про закони механіки, оптики, магнітного поля та електричного струму.

Дуже гарно малює ілюстрації на дошці та проводить досліди прямо у класі для наочності. Окремі відео отримали уже понад 300 тисяч переглядів. Статистика аудиторії свідчить про інтерес до каналу не лише учнів, але й студентів, молодих вчителів та осіб за 60 років.

Ольга Халепа

Ольга Халепа – вчитель біології в Яковлівській школі

Ольга здобула свою популярність через нестандартний варіант донесення матеріалу, наприклад її реп про гриби бачили напевно всі, хто цікавиться освітою. Вчителька працює у селі Яковлівка на Харківщині. На YouTube каналі викладача можна знайти уроки про білки, регенерацію, онтогенез, імунітет тощо.

Канал на YouTube існує всього кілька років. На початку карантину на нього було підписано близько 30 осіб, а зараз уже 3 тисячі та продовжує набирати популярність. Не всі учні школи мали високошвидкісний інтернет та можливість до онлайн освіти. Ольга Халепа прагнула підтримати учнів, та продовжити їх навчання в оригінальній формі.

Спочатку вчителька записувала уроки біології у себе вдома. Але вже згодом озброїлась селфі-палкою та пішла у двір, що зняти урок там. Тут же їй спало на думку записати репчик для учнів 5-го класу на тему повітряного середовища.

Вже через деякий час її онлайн уроки біології стали вірусними та поширювались користувачам. Ольга не збирається припиняти свою роботу, та прагне доносити нові знання для учнів в такій оригінальній формі, а її манера виконання ще й заряджає позитивом.

Олеся Калинич

Олеся Калинич – учителька Хустської гімназії та блог української мови та літератури

Створення власного блогу для Ольги на початку стало обов’язковим завданням для участі в конкурсі «Учитель року 2015». Але навіть після завершення вона не закинула цю стправу, а продовжила публікувати цікаві матеріали. Хто б міг подумати, що такий простенький сайт стане популярним серед освітян та отримає більш як 2 мільйони переглядів.

Блог учительки Хустської гімназії став своєрідним майданчиком для спілкування із батьками, колегами, учнями. Пані Олеся публікує постійно матеріали на різну тематику: про власні роздуми щодо книг, проблемам забруднення закарпатських річок, надмірної опіки над дітьми, поради щодо складання тестів ЗНО та ДПА та публікує актуальні новини.

Постійно організовує для своїх підписників на сторінці Instagram квести, опитування, марафони для підготовки до ЗНО. Рекомендуємо підписатись на даного викладача, адже тематика буде цікава і для вчителів, особливо її окрема сторінка «Енциклопедія сучасних учителів».

Христина Ярема

Вчимо українську мову із Христиною Яремою, учитель Ужгородського ліцею «Лідер»

Христина прагнула створити щось нове уже давно. Своєрідним поштовхом для цього став карантин. Учителька почала записувати коротенькі уроки із української мови та літератури. Весь процес відбувається у неї вдома, монтаж проводить самостійно за допомогою спеціального додатку у смартфоні.

Христина Ярема прагне, аби її уроки використовували для навчання не лише школярі, але й вчителі на своїх заняттях. Для себе також буде корисно, коли можна перемотати трохи назад тему та продивитись повторно, для кращого засвоєння матеріалу.

Першій онлайн урок Христини здобув понад 26 тисяч переглядів. Поки на її YouTube каналі можна знайти відео на тему: Діалог, Вставні слова, пряму мову тощо. Всі ролики тривалістю не більше 2-5 хвилин для зменшення навантаження, але насичені інформацією. Ідеально підійдуть для учнів 5, 8 класів та випускників, при підготовці до ЗНО.

Ольга Кулікова

Вчителька-репетиторка Ольга Кулікова та її сторінка в Instagram «Поукраїнимо»

Поукраїнимо

Учитель та репетитор для учнів, що займаються домашньою освітою Ольга Кулікова вважається амбасадоркою у своїй тематиці (українська мова). На її стильній салатово-рожевій сторінці у Instagram можна знайти практикуми по таких рубриках: «Література», відеорубрика «Наголоси», «Підрядне», «Біль Української» та інше.

Окрім того Ольга веде канал YouTube понад із понад 6 тисячами підписників, на якому вона у цікавій формі та із гумором переповідає твори української літератури, перераховувати всі немає сенсу, це потрібно бачити, дуже цікаво та оригінально.

Учителька початкових класів Оксана Хомич із Новопечерської Школи

Ще один цікавий майданчик який ми готові порекомендувати даній статті веде вчителька Новопечерської школи. Оксана Хомич має власний канал YouTube та створює уроки для молодих школярів, ділиться корисними лайфхаками, проводить уроки математики для 3 класів, висвітлює актуальні події у світі освіти.

Для прикладу, її рубрика Лайфхаки» надає рекомендації для колег, як правильно провести у класі той чи інший тематичний день. Теми не прості: «Велетень», «Кактус», «Чай» тощо. Ділиться із напрацюваннями певних ігор для засвоєння математики та методи розвитку у дітей критичного мислення.

Також рекомендуємо статтю Цікаві 7 фактів із життя, які не залишать Вас байдужими

Окрім каналу рекомендуємо підписатись на Оксану у соціальній мережі Facebook, де можна знайти також чимало корисної інформації та порад для учителів. Для прикладу, публікує багато творчих ідей для роботи із школярами, цікаві ідеї із головоломками.

Від Specialist