Нд. Лис 24th, 2024
Як вибрати зимову резину для автомобіля. Рейтинг кращих виробників зимової гуми в Україні

Правильно вибрані шини – це безпека, комфорт, економія. А от вибір «взуття» для авто – головний біль їх власників. Особливо, якщо справа стосується вибору зимової гуми. Хотілося б зазначити, що як би прискіпливо і ретельно не вибиралися шини, ідеального варіанту підібрати не вдасться. Адже тандем «дорога-гума» надзвичайно тісний. А дорожнє покриття не всюди однакове. І  той вид шин, який підходить для їзди на одній ділянці шляху, проявить свої недоліки під час руху на іншій.

Щоб наблизити свій вибір до оптимального, варто до справи приступити заздалегідь. Тоді автовласники матимуть достатньо часу для того, щоб промоніторити ринок, вивчити його пропозиції і визначитися, які ж саме шини найкраще підійдуть для погодних, кліматичних умов та стану доріг в тій місцевості, де доведеться їздити.  Недарма ж говорять: «Готуй сани влітку».

Незважаючи на велику кількість моделей, типів покришок не так уже й багато. Варто ознайомитися з їх основними характеристиками. Не зайвим буде вивчити і рейтинг зимових шин. Він – результат детального аналізу відгуків власників авто, працівників ДАІ, автосервісів. Моделі, що ввійшли до ТОП-10, мають відмінні технічні характеристики і здатні забезпечити безпеку на дорогах.

Зимова гума для автомобіля, яку краще вибрати? зимова гума на авто, топ резина, зимова гума авто, зимові шини на автомобіль, кращі виробники зимових шин, шини зимові на авто, рейтинг резины зимней
Зимова гума для автомобіля, яку краще вибрати?

Типи зимових шин для автомобіля

Зимові шини можна умовно поділити на такі типи:

  1. Фрикційні або «липучки». На такій гумі краще їздити по чистих, сухих магістралях, по міських дорогах, з яких прибирається сніг. «Липучки» оснащені специфічними протекторами, мають підвищену ламелізацію. Вони користуються популярністю серед водіїв завдяки здатності забезпечувати міцне зчеплення з дорожнім покриттям.
  2. Шипована зимова гума. Вона краще підходить для поїздок по засніжених, слизьких, обледенілих дорогах, оскільки шипи, якими оснащені такі шини, запобігають ковзанню.
  3.  Всесезонні зимові шини. Їхня перевага в тому, що вони не потребують заміни в залежності від сезону. На «всесезонці» можна їздити в будь-яку пору року. Проте за різних погодних умов цей тип покришок проявляє ті чи інші недоліки, вимагаючи особливої обережності.

Виробники пропонують два різновиди нешипованої гуми: європейський та скандинавський. Перш ніж зупинити вибір на тому чи іншому виді гуми без шипів, потрібно визначитися, по яких дорогах та місцевості з яким рельєфом доведеться їздити частіше.

На шинах європейського типу малюнок протектора неглибокий. Гума оснащена канавками для відводу води, як в літньому дощовому типі покришок. Такі шини гарні для експлуатації м’якої сніжної зими з частими відлигами і сльотою.

Скандинавський тип шин виготовляється з м’якої гуми. Протектори вирізняються високою ламелізацією, наявністю величезної кількості прорізів. Такі покришки гарантують безпеку та надійність під час їзди по засніженому чи покритому льодом дорожньому полотну.

Плюси шин «липучок»

«Липучки» вже кілька років поспіль входять в список найбільш визнаних водіями шин завдяки комплексу певних особливостей. Вони виготовлені з податливої гуми, яка навіть на морозі продовжує ефективно працювати, не стаючи грубою та жорсткою. Міжмолекулярні зв’язки в матеріалі, розробленому для виготовлення гуми такого типу, під впливом факторів навколишнього середовища здатні як розпадатися, так і знову відновлюватися.

Шини липучки для автомобіля та переваги даної зимової гуми, зимова гума на авто, топ резина, зимова гума авто, зимові шини на автомобіль, кращі виробники зимових шин, шини зимові на авто, рейтинг резины зимней
Шини липучки для автомобіля та переваги даної зимової гуми

Фрикційні шини мають багато потужних ґрунтозачіпів і підвищену кількість ламелей. Завдяки цьому досягається максимально можливе зчеплення з дорожнім покриттям. Шини буквально прилипають до дороги, збільшуючи коефіцієнт тертя, попереджуючи ковзання і зменшуючи ризик виникнення аварійно-небезпечних ситуацій.

Протектор фрикційних шин має таку властивість як самоочищення. Ламелі легко і швидко справляються з видаленням бруду та води в місці контакту з дорогою.

«Липучки» бездоганно зарекомендували себе під час їзди дорогами великих міст, де асфальт очищений від снігу, оброблений реагентами. Гарно підійдуть для руху по мокрому покриттю.

Переваги шин з шипами

Зробити вибір на користь зимової гуми з шипами доцільно в тому разі, коли передбачається їзда у холодних засніжених регіонах, погано очищених дорогах та невеликих населених пунктах. Наявні на покришках шипи забезпечують відмінне зчеплення з дорожнім покриттям в умовах ожеледиці, скорочують гальмівний шлях в ускладнених умовах руху. Машина на такій гумі володіє високою маневреністю.

Переваги зимової гуми із шипами для автомобіля та особливості водіння, зимова гума на авто, топ резина, зимова гума авто, зимові шини на автомобіль, кращі виробники зимових шин, шини зимові на авто, рейтинг резины зимней
Переваги зимової гуми із шипами для автомобіля та особливості водіння

«Взувати» машину в такі шини варто там, де в зимовий час на дорогах лежить товстий шар снігу, переважають низькі температури, спостерігається намерзання і обледеніння. Під час їзди по чистих сухих дорогах шипи швидко виходять з ладу, а то й зовсім відриваються через постійний контакт з асфальтом.

Як правильно вибирати зимові шини?

Вибір зимових шин – клопітка й відповідальна справа, що вимагає ґрунтовних знань про структурні елементи покришок. Адже саме вони виступають найбільш функціональною складовою колеса. Неабияке значення має матеріал, який використовувався для виготовлення шин. Експлуатаційні можливості гуми мають дозволяти розвивати велику швидкість і водночас гарантувати безпеку руху в складних погодних умовах. Отже, матеріал повинен бути водночас міцним та еластичним.

Рейтинг зимових шин від автовласників України

  1. Hankook Winter i*Pike RS W419. Модель під час тестування показала бездоганні результати. Для виготовлення шин виробники використали новостворений матеріал підвищеної еластичності, який найкраще підходить для їзди за низьких температур. Якості шинам додав удосконалений рисунок покришок: розташовані симетрично V-подібні протектори, доповнені великими протекторними блоками зі збільшеною відстанню між ними. Права й ліва сторони покришки відокремлені роздільним бар’єром. Для кращого і швидшого відводу вологи розробники збільшили кількість ламелей до 120. Більшість водіїв оцінюють цю гуму як високоякісну. Автовласники звертають увагу, що співвідношення «ціна-якість» Hankook Winter i*Pike RS W419 цілком прийнятне.
  2. Nokian Hakkapeliitta. На другій позиції розташувалась новинка фінських виробників, виготовлена на основі гумової суміші Performance Traction Silica. Безпека та відмінна стійкість під час руху забезпечується асиметричністю протектора та особливими «сніговими кігтями» на ньому. Таке оснащення покришок обумовлює використання шин даної моделі не тільки в зимовий час, а й в міжсезоння, гарантує надійне зчеплення гуми з дорогою.
  3. Pirelli Winter Ice Zero. Це дітище італійського виробника належить до типу шипованих шин. Продукт продемонстрував відмінні результати під час випробувань в суворих і складних умовах. Високої якості та безпеки їзди вдалося досягти за рахунок оснащення протекторів подвійними шипам та збільшення кількості ламелей. Поліпшений профіль продовжує термін експлуатації покришок, забезпечує рівномірність їх стирання. Недоліки, що завадили моделі піднятися в рейтингу вище, пов’язані з створенням шуму під час їзди та погіршенням зчеплення з дорожнім полотном на поворотах.
  4.  Continental Conti lce Contact. Для виготовлення цієї моделі використовуються сучасні еластомери. Покришки оснащені новітніми 4-кутними шипами. Вони доповнені вставками, що виготовлені із сплаву високої твердості. Удосконалена система ламелей між протекторами прискорює видалення води та льоду шинами. Ці особливості полегшують керування автомобілем та забезпечують попит на шини даної моделі.
  5.  Nokian Nordman. Фінські конструктори ставили за мету покращити курсову стійкість автомобіля на слизькій дорозі, підвищити його маневреність в екстремальних ситуаціях.  Розробники удосконалили покришки спеціальним елементом протектора – «ведмежим кігтем», що значно збільшує якість зчеплення в дорогою.
  6. Nokian Nordman 4. Шосту позицію в рейтингу займає модель також фінського бренду. Це – шипована гума з високою зносостійкістю та відмінними експлуатаційними характеристиками, що забезпечує комфортну їзду по засніжених шосе. Пом’якшуючі «подушки» знижують рівень шуму під час руху, але впливають на функціональні можливості покришок на мокрих та слизьких дорогах. 
  7. Gislaved Nord*Frost 100. Шини шведського виробництва також користуються заслуженою популярністю серед власників авто. Техніко-функціональні особливості протектора, його ергономічність забезпечують маневреність та чудові зчіпні якості покришок. Це вдалий вибір для їзди при низьких температурах, але не найкращий варіант для сухих доріг.
  8.  Goodyear Ultra Grip Ice Arctic. Модель вирізняється коротким гальмівним шляхом, добре себе зарекомендувала в умовах європейської зими. Протекторний рисунок високофункіональний, забезпечує м’яку їзду, повний контакт з мокрим, засніженим чи обледенілим дорожнім покриттям, швидке самоочищення. Для виготовлення шин цієї моделі використана першокласна специфічна сировина.
  9. Formula Ice. Функціональні властивості покришок визначаються формою і дизайном малюнка протектора. У цій моделі він має центральне ребро та шестигранні шипи, що покращує стійкість автомобіля на льоду. Керована на сніговій «каші», мокрому дорожньому покриттю. Ще одна фішка моделі – висока маневреність.
  10.  Michelin X-Ice North 3. В цій моделі комфортна і якісна шиповка. Шипи гарно тримаються на льоду. Вона надійно і прогнозовано гальмує, розганяється, повертає. Гарно працює на неглибокому снігу. На чистому асфальті гальмівний шлях скорочується, але знижуються експлуатаційні якості.

Як видно з вищесказаного, шини мають відповідати автомобілю та умовам його експлуатації.

Від Specialist