Сб. Кві 27th, 2024

В Україні у три етапи проведуть верифікацію субсидій, іншими словами повну перевірку інформації, що міститься в реєстрах і базах даних. Перевірка відбудеться без відома громадян.

Зараз відомо, що на кожного українця зберуть досьє, якщо громадянин звернеться за субсидією, то первинний відсів проведуть без його участі .

Збір досьє доручать Міністерству внутрішніх справ. Інформацію візьмуть з усіх доступних реєстрів: цивільних актів, соцстрахування, освіти і навіть медицини.

Цікаво знати: Курс біткоїна обвалився вслід за падінням цін на нафту

Надалі всі дані звірять. Крім того Державна міграційна служба оновить Єдиний демографічний реєстр та присвоїть кожному громадянину «унікальний номер» для ідентифікації.

Експеримент розпочнеться в грудні 2020, а конкретні дані планують отримати до початку травня 2021 року.

Верифікація відбуватиметься у три етапи:

  1. Превентивна. Для перевірки на бюджетні кошти. Вона розпочнеться одразу після звернення громадянина за допомогою від держави, і буде проводитися без участі прохача.
  2. Поточна верифікація. Контролюючі органи будуть перевіряти всі зміни в житті людини і на основі цієї інформації вирішувати, чи має право громадянин на одержання компенсації. У випадку субсидій особливо звертатимуть увагу на фінансове становище. Якщо буде виявлено, що фінансова ситуація покращилася, державну допомогу можуть скасувати.
  3. Ретроспективна верифікація. ЇЇ проводитимуть одразу після завершення періоду виплат на протязі наступних 3 років. У випадку якщо виявлять, що громадянин отримував кошти без підстав, то суму доведеться повернути.

Перевіряючим органам дозволять всі особисті дані громадян – наявність нерухомості, авто, земельних ділянок, банківських рахунків та інше.

Цікаво знати: Міноборони оновило порядок виплат військовим для вирішення соціально-побутових питань

Якщо за результатами перевірки виявиться, що три роки тому громадянин незаконно отримував державну допомогу, то її доведеться повернути.

Наразі незрозуміло яким чином буде проводитися процедура повернення коштів, особливу, у випадках коли людині нічим платити. Проте стає ясно, що через перевірки значно зменшиться кількість бажаючих отримати допомогу від держави.

Також нагадаємо, що станом на листопад 2019 субсидії в Україні отримували більше 3 млн. домогосподарств, середній розмір виплати складав близько 1200 гривень. Наразі виплати у формі готівки отримують 95% субсидіантів.

Від