На прагненні жінок і чоловіків бути красивими можна непогано заробити, якщо відкрити салон краси. У цьому сегменті конкуренція доволі висока, тому якщо вирішите стати власником салону, доведеться продумати все дуже детально.
Обов’язково потрібно вирішити у якому ціновому сегменті будете працювати: для середнього класу, елітного виду чи економ. Також можна продумувати на яких послугах будете спеціалізуватися: перукарських, надання манікюрних процедур, косметологічних чи так званий «барбер шоп».
Все продумувати треба відразу, адже потрібно закупити обладнання, знайти майстрів та домовитися з ними про оплату праці.
Звісно, треба провести моніторинг всіх конкурентів у Вашому місті чи регіоні. І тоді Ви можете обрати чим будете займатися аби заповнити пустуючи нішу. Варто вибрати приміщення і вивчити законодавство щодо відкриття перукарень та салонів краси.
Якщо не будете дотримуватись правил і законів, згідно з якими треба відкривати власний салон, то не зможете отримати офіційний дозвіл і працювати.
Який бізнес план потрібен для відкриття власного салону?
Без хорошого бізнес-плану, Ви не зможете відкрити салон краси. Він повинен мати пункти:
- Інформацію про суб’єкт господарювання (площа, ціни, список послуг).
- Витрати на найголовніші потреби.
- Витрати, які будуть робитися кожен місяць на поточні потреби.
- Розроблений маркетинговий план.
- Розрахований приблизний прибуток і час окупності вкладених коштів.
Відкрити салон можна самостійно, а можна і взяти його в оренду. З цим Ви також повинні оприділитися ще на початку діяльності.
Салон краси з нуля: етапи відкриття
Насправді, стати власником салону краси не так вже і просто. Адже, щоб працювати офіційно і бути конкурентоздатним, заробити авторитет серед відвідувачів варто здійснити наступні кроки:
- Зареєструватися як юридична особа і обрати форму власності.
- Обрати приміщення, вирішити всі юридичні питання з ним. Потрібно мати його план.
- Салон краси має мати складений проект.
- Затвердити всі необхідні документи в санітарно-епідеміологічній станції та пожежній інспекції.
- Треба зробити реконструкцію салону або провести ремонт приміщення.
- Отримання дозволу від всіх необхідних інстанцій, підписання договорів про надання послуг водопостачання, електроенергії та іншого.
- Якщо салон надає певні медичні послуги (косметологічні, проколювання вух, лазерна епіляція) потрібно обов’язково отримати ліцензію Міністерства охорони здоров’я. Також варто мати патент на торгівлю.
- Потрібно укласти договори з постачальниками (засобів для фарбування, кремів, , косметики).
- Дооформлення всіх необхідних документів (на вивіску та ін.) та урочисте відкриття салону.
Не забудьте й про те, що вже у процесі Вам потрібно буде знайти кваліфікований персонал, можливо, доведеться провести певні курси чи відправити майстрів на донавчання. Крім того, треба думати і про рекламу: уже в процесі підготовки документів потрібно рекламувати майбутній салон, робити все аби ще до відкриття про нього знали і хотіли обслуговуватись саме там.
Салон краси в Україні: скільки треба мати коштів аби мрію зробити реальністю
В середньому на відкриття салону потрібно витратити не менше 8 тисяч доларів. Проте ця сума може бути і в рази більшою. Окупатися і приносити чистий дохід салон при ефективній роботі починає приблизно через півроку.
Обладнання і інвентар
Можна купувати нові меблі та обладнання, а можна і те, яке вже було у використанні. Тоді це буде набагато дешевше. Проте якщо у Вас салон елітного класу, то тут варто подумати про хороші меблі, дорогі фени, сушки, крісла, дзеркала. Крім того, багато залежить і від майстрів, від тих послуг, які будете надавати. Але обладнання – це одна з основних витрат, адже якщо воно буде неякісним, то нормально працювати салон не зможе. Не забувайте, що обов’язково мають бути всі прилади для прожарки та дезінфекції інструментів, мийки, зручні меблі, щоб клієнтам було безпечно і комфортно.
Корисно Власний бізнес в 2019: нові ідеї для власного бізнесу з нуля
Майстри – основа успіху
Проте салон успішним роблять круті майстри. Шукайте тих, до яких черги і записи на місяці наперед. Якщо послуги надаються специфічні, то підбирайте майстрів з медичною освітою і досвідом. Не «ведіться» на дешевих майстрів, які пройшли лише курси. Економити на зарплаті теж не варто, адже тоді майстер або піде в інший салон, або у вільне плавання.
Як розкрекламувати салон краси
Потрібно аби Ви чітко розуміли для кого працюєте. Тоді і зможете рекламуватись ефективніше. Добре для цього використов3увати соціальні мережі, мати візитівки, флаєри. Але й не забудьте про авторитет і «сарафанне» радіо, адже саме особисті рекомендації найчастіше виявляються найбільш дієвими.
Отже, відкрити салон можна, але потрібно все продумати і мати кошти. Адже зробити це грошей неможливо.