Вт. Вер 17th, 2024

З початку нового року рахунки Держказначейства, на які платники податків мають переводити гроші, змінилися. Це пов’язано з переходом української банківської системи на міжнародний формат рахунків IBAN. Він використовується в європейських країнах та відповідає стандарту ISO 13616. Серед його переваг – легкість ідентифікації платника та отримувача платежів, що дозволяє зменшити рівень похибок. Що вельми актуально, до речі, при сплаті податків – щоб уникати невиправданих штрафів чи пені через банківські помилки.

Ці зміни стартували з 5 серпня 2019 р. і в першу чергу торкнулася відкриття нових рахунків у банках, а потім і переведення всіх рахунків на цей формат.

Але рахунків для сплати податків перехід на використання IBAN торкнулися лише на початку 2020 р. Адже, хоча повний перехід планувалося здійснити ще до 1 листопада 2019 р., але Держказначейства надали прохання продовжити його до 12 січня 2020 р.

Але, як і попереджали раніше, рахунки «старого» формату Держказначейства закрили. Тож, з 3 січня 2020 р. функціонують вже тільки нові рахунки – IBAN-формату, на які і слід переводити кошти.

Проте, лише за 3 операційні дні платники вже встигли провести 271,4 тисяч трансакцій – на старі рахунки.

Але гроші, що поступають на них, Держказначейство НЕ ЗАРАХОВУЄ, А ВІДПРАВЛЯЄ НАЗАД до тих банківських установ, з яких вони були відправлені – як «нез’ясовані надходження». Тобто, гроші просто повертаються платникам.

 

Зверніть увагу: Єдиний соціальний внесок для ФОП: скільки та куди тепер платити

Від