Знову бачимо ріст курсу долара, який продовжується уже декілька днів поспіль. Якщо переглядати інформацію на сайті НБУ то 23 липня 2020 року американський долар пробавив у ціні 11 копійок у порівнянні із попереднім днем та вартує 27, 77 грн/$, а євро коштує 32,18 грн.
Обмінники пропонують валюту уже на 25 копійок дорожче із попереднім днем по 28,01-28.10, а євро 32,17 гривень. Це стало новим рекордом за останній період, лише 31 березня цього року він становив 28,06 за долар.
[WP-Coder id=”5″]
Раніше деякі експерти повідомляли про певне падіння економіки країни у другому півріччі. Також заміна очільника НБУ внесла свої корективи. Згідно заяви Кирила Шевченка: «Падіння гривні до долару це нормальне явище, у нас плаваючий курс». Особливо великих коливань не очікується тому українців просять не панікувати та не бігти скуповувати валюту, адже це створить чи підігріє ажіотаж та дасть можливість спекулянткам заробити.
Враховуючи що із початку місяці курс долара зріс від 26,5 до 28,19 (на момент написання матеріалу), то коливання досить значне. Можливо це пов’язано із заявою президента України про низький поточний курс та не відповідність тому, що закладений у бюджеті. Нерезиденти продовжують «скидувати» ОВДП та переводити у валюту, це також давить на показники
Але чи повинні ми керуватись такими чинниками при формуванні показників? Певно що ні, кожна цифра має мати підстави, зростання на 1,69 грн за такий короткий період починає нагадувати про майбутні місцеві вибори у жовтні. Коли на забезпечення певних цілей потрібно отримати надходження у бюджет або не тільки.
Цікаво знати Робота в інтернеті на дому. 10 перевірених методів заробітку вдома
Показники інфляції залишаються сталими, золотовалютні запаси НБУ вдосталь, підвищили мінімалку для збільшення платоспроможності, але натомість підростає курс, єдиним тут хто виграє буде державний бюджет. Дивно, що НБУ то взагалі не виходить із інтервенцією на ринок або викидає валюту по дорожчому курсу.