Чт. Лют 22nd, 2024
Як можна приготувати антисептик в домашніх умовах

Обробка рук антисептичними засобами допоможе уникнути інфекцій, запобігти різним захворюванням. У час активного поширення COVID-19 та загальної істерії, магазини та аптеки опустіли і там більше неможливо придбати антисептики.

Звісно, їх завжди реально знайти у тих, хто продає товар за завищеною ціною. Але таку необхідну річ можна виготовити самотужки і при цьому зекономити, а також захистити себе від небезпек.

Правила користування антисептиком

У вашій сумочці чи кишені завжди має бути антисептик. Адже, якщо немає можливості помити руки, він допоможе позбавитись вірусів та бактерій. Проте ним потрібно правильно користуватись, а  не просто бризнути на руки і розтерти.

Отже, як обрати антисептики, аби він дійсно допоміг:

  • Не всі антисептики однаково корисні. Обирайте той, що містить 60-80 % спирту.
  • Шкіра рук повинна бути покрита антисептиком повністю. В більшості випадків для цього потрібно 3 мл. Проте точне дозування вказано на самому антисептику.
  • Обробляйте руки не менше, ніж півхвилини. В іншому випадку, деякі мікроби можуть лишитись.
  • Простір під нігтями теж варто обробляти дезінфікуючим розчином.
  • Якщо ви використовуєте такий засіб часто, обов’язково зволожуйте шкіру рук аби уникнути пересушування та тріщин.
  • Антисептики, як і ліки, мають бути недоступні для дітей.

Але не завжди антисептик може допомогти. Він є лише допоміжним засобом, головним же методом боротьби з вірусами і мікробами лишається тепла вода і мило.

зробити антисептик в домашніх умовах

Чи можна зробити антисептик самому?

Якщо у Вашому місті уже немає антисептиків в аптеках, зробіть самі. Це не так вже і складно. Тим більше, що навіть ВООЗ закликала це робити і дала точний рецепт. Отже, для того аби отримати літр антисептика візьміть 833 мл. етилового спирту (96%), 42 мл. 3%-го перекису водню та 15 мл. гліцерину 98%.

Рекомендуємо статтю Україна на межі: через занепад промисловості трудова міграція зросте

Для приготування використовуйте ємкість з мітками. Спочатку налийте туди спирт, потім інші інгредієнти. Тоді додайте трохи кип’яченої води (або якщо маєте то дистильованої). Аби уникнути випаровування, посудину щільно закрийте.

Готову суміш розлийте в маленькі баночки аби вам було зручно. Через 72 години всі шкідливі мікроорганізми, що були в тарі, загинуть. І з того часу можете використовувати антисептик як повноцінний засіб.

Якщо ж вам подобається ароматний антисептик, то можете взяти 50 мл. медичного спирту 90%, 30 мл. гліцерину та трохи ефірної олії (наприклад апельсинової чи м’ятної). Всі інгредієнти варто змішати та розлити у зручну тару. Такий засіб буде мати приємний аромат.

Можна також скористатись і третім рецептом. Для нього варто з взяти 3 частини спирту, 1 частину гелю алое вера та будь-яку ефірну олію. Всі складові потрібно перемішати та налити у ту тару, яка вам зручна.

Виготовлення антибіотиків в Україні

Чи виготовляють антисептики в Україні?

Ми звикли, що все краще «їде» з закордону. Проте в Україні є підприємства, які також виготовляють антисептики.

УкрДез

Це підприємство виготовляє та розробляє антисептики та миючі нового покоління. Вони продають свою продукцію великими ємкостями і не у магазинах. Всі товари реально замовити в Інтернеті. Наприклад, літр антисептика вартує 225 гривень.

Біоцид

Це група компаній, що включає в себе кілька підприємств. Вони роблять засоби дезінфекції, що містять і не містять хлор. Тут виготовляють все для дезінфекції громадських місць, транспорту, спортивних та дитячих установ, закладів громадського харчування.

Всю продукцію можна замовити на сайті компанії. 100 мл. антисептика вартує 75 гривень.

Saaniti

Ця компанія виготовляє гелі для рук з антибактеріальною дією. Вони мають приємний аромат та ефективно знищують мікроби.  До складу гелю входить олія жожоба, що позитивно впливає на шкіру рук.

Тут також виготовляють продукцію для  дезінфекції і обробки поверхонь, інструментів. Купити товари можна в аптеках та на сайті компанії.

Цікаво знатиБез роботи можуть залишитися 25 мільйонів людей: наслідки поширення коронавірусу

SEPT

Цю компанію заснували у 2006 році. МОЗ України підтвердив ефективність цієї продукції. Все, що строює компанія створюється за європейськими перевіреними рецептами. Товари постійно тестуються, перевіряються, та виготовляються згідно норм. Антисептик вартує 152 гривні. Його можна купити на сайті компанії.

Від Specialist