Вт. Вер 17th, 2024
платіжними картками шахрайство із клієнтами банків

Розглянемо важливі поради для збереження Ваших коштів на карткових рахунках. На які хитрощі йдуть шахраї, щоб отримати дані та фінанси. Офіційна статистика НБУ за 2018 рік: на 1 мільйон гривень операцій припадало 92 гривні незаконних транзакцій.

Для 2018 року середня сума шахрайських операцій із картковим рахунком складала 2500 гривень, а для 2017 року – 2100 гривень. Збільшення кількості таких операцій пов’язують із розвитком соціальної інженерії, коли дані користувачів викрадаються зловмисниками використовуючи психологічні типи впливу.

Проаналізувавши найбільш розповсюджені схеми шахрайств в цьому напрямку ми виділили три правила, що допоможуть Вам не втратити власні кошти.

Будьте впевнені в собі та не панікуйте

Як уже написали вище, шахраї можуть використовувати соціальні фактори для психологічного тиску на людину. Ігноруйте спамові повідомлення типу «Якщо Ви не дасте відповідь протягом 5 хвилин, тоді ваша карта буде заблокована чи логін».

Відповідаючи на такі питання можна сміливо сказати – Ви починаєте грати за чужими правилами, і особа (шахрай) може давати накази. Навіть коли в смс повідомленні буде вказано, що «Чи підтверджуєте платіж на певну суму..» надішлете пароль підтвердження, при чому на перші рядки навіть не звернете увагу.

Цікаво знати Які банкноти найчастіше підробляють в Україні – статистика від НБУ

Згідно з статистикою Національного банку України, шахраї намагаються видати себе за співробітників банку або ж служби безпеки. Тим самим дізнатись особисту інформацію про користувача та дані карткового рахунку. В мережі досить багато реальних записів розмов із шахраями, тому при потребі можна ознайомитись.

телефонні шахраї із банку як захистити власні кошти

Для прикладу на початку 2020 року, представляючись працівниками одного із великих банків України, шахраї вигадали нову схему «Опитування із призами», так дізнавались особисті дані осіб та заволодівали картковими рахунками.

Використовуйте віртуальні карти для розрахунків

Зараз дуже зручно та популярно мати електронну карту у банку. Ви самостійно, на протязі кількох хвилин можете оформити даний рахунок через мобільний банкінг або ж із ноутбука, та здійснювати оплату покупок в інтернеті. На час, коли розрахунки проводити непотрібно – карта блокується.

Знайте про свої права, а не тільки про обов’язки

Якщо ж Ви стикнулись і випадком карткового шахрайства, зверніться до банківської установи (у першу чергу) та уточніть чи проходила операція із використанням протоколу 3-D Secure, тобто підтвердження операції із одноразовим паролем у SMS. Якщо цього не відбулось – Ви маєте право на компенсацію.

Коли шахраї знають Ваш номер мобільного телефону, тоді можна поцікавитись у представників банку, звідки дані могли потрапити до зловмисників. Та чи не має система втрат інформації. Хоча тут можна елементарно відкрити інтернет банкінг та для авторизації спробувати ввести телефон, якщо система запропонує ввести пароль – значить це є «фінансовий номер» (це для користувачів більшості банків України підійде).

Як не потрапити на шахраїв із картою банку

Національний банк України випустив коротеньку пам’ятку для клієнтів, які дані не можна розголошувати бо це ознака шахрайства. Представники НБУ та інших банківських установ ніколи не телефонують з метою перевірити Ваші особисті дані, інформацію про карткові рахунки, пароль та логін до інтернет-банкінгу, одноразові паролі у SMS.

Рекомендуэмо статтю Які пільги передбачені для учасників АТО та військовослужбовців

Отож, використайте наші рекомендації для захисту Ваших персональних даних та коштів від шахрайства. Старайтесь перевіряти інформацію у банку, завжди працює гаряча лінія, номери якої написано на звороті пластикової карти.

Від Specialist